Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.06.2020.
 

Vai Latvijas varai mati ir saauguši smadzenēs?

Valsts attīstība video_f

22.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 4

Filozofs Igors Šuvajevs 21.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” esošo situāciju salīdzināja ar matiem cauraugušām smadzenēm, kas rada tikai „jezgainu rosīšanos”. Viņš pauda viedokli, ka, ja Latvija būtu „daudzmaz civilizēta” valsts, 14.janvārī mums būtu jauns iekšlietu ministrs un mainītos kadri arī policijas un drošības struktūrās. Turklāt viņš minēto diagnozi nesaistīja tikai ar pozīcijas politiķiem un uzsvēra – ja it kā pilnīgi pretēji spēki vienojas dziesmā „nost, salauzt, gāzt!”, kaut kas vairs nav kārtībā.

I.Šuvajevs debatēs arī raksturoja divus demokrātijas saturiskos elementus un secināja, ka ikviens balsstiesīgais Latvijā ir līdzatbildīgs notiekošajā un nav jābrīnās par to, ka parlamentā ir ievēlētas „frizūras” un „vidukļi”. Tāpat viņš kritizēja vēlmi pēc tā, lai varā nonāktu jaunas personas, „labie”, un visu nokārtotu. Analizējot sešu demokrātijas principu īstenošanos Latvijā, I.Šuvajevs konstatēja, ka ar tautas suverenitāti Latvijā ir tā, kā ir, un Latvijā nestrādā elements „atbildība” un sociālās valsts princips. Viņš uzsvēra, ka vajag iedarbināt mehānismus un procedūras, lai cilvēki pēc tam varētu vienkārši strādāt, un secināja, ka valsts prezidents, visticamāk, iznāk blefotājs.


Video: Filozofs Igors Šuvajevs par matu saaugšanu smadzenēs, 13.janvāri un demokrātijas principu īstenošanos Latvijā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 21.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: