Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.02.2020.
 
Aizvadītajā nedēļā kopš 13.janvāra notikumiem Valsts prezidenta ultimātam par Saeimas atlaišanu sekojušas dažādas politiķu versijas par politiskās krīzes risinājumiem, ārkārtas parlamenta vēlēšanām un valdības maiņām. Tikmēr dažādu nozaru un sabiedrības grupu pārstāvji arvien aktīvāk pauž protestus par līdzšinējiem un gaidāmiem pašreizējās varas lēmumiem, galvenokārt ekonomiskās krīzes kontekstā. Ko un kāpēc grib sabiedrība, kā tā var ietekmēt pārmaiņas valstī un tās varā, kādas pārmaiņas var novērst daudz piesaukto uzticības krīzi, ciktāl dažādu sabiedrības grupu intereses ir iespējams saskaņot – tie ir šīvakara debašu „Kas notiek Latvijā?” pamatjautājumi.
1-20 ; 21-39 ;
Olita  olita@mezaciems.lv  17:03  |  21.01.2009.

Jānošķir pasākumi, kurus var nosaukt kā cīņu ar varu "par sadzirdēšanu" no tiem, ko vienā vārdā var nosaukt par "pozitīvo konkrēto rīcības plānu". Pirmā veida cīņas, piem., protesti, akmeņi Saeimas logos, - jāsaprot, ka tas jau nav akmens, tā nav vardarbība, tas ir "sveiciens Saeimai", tas ir "hallo! ieklausies!" un sadzirdi u.tml. Tā ir atbilde uz varas pašas realizēto VARDARBĪBU, kas ir nesamērīgi ilgāka, lielāka un daudz, daudz bīstamāka par sūda dažiem simtiem tūkst.latu. Varas patvaļa budžeta naudas sadalē, silto vietu sadalīšana pa čomakiem, amorālums, negausība, pārākuma un izredzētības sajūta, ņirgāšanās un nedzirdēšana, - tā ir ĪSTĀ VARDARBĪBA!! Tikai aizvācot puvekļus, var ielikt pozitīvo programmu. Tātad, cita valdība - sākumā pārejas vai pagaidu līdz tiek izdarīti grozījumi Saeimas vēlēšanu kārtībā un notiek pirmās īstās Saeimas vēlēšanas un kad ir likums, ka arī to tauta var atlaist. 

iveta    17:14  |  21.01.2009.

skatījos svētdienas vakarā LNT debates.nu bija diezgan smieklīgi,ko tur murgoja valdošie(Šlesers,Segliņš,Brigmanis)Segliņš lūk skaidro vajadzību pēc iespējas ātrāk atlaist saeimu,bet vai tik viņš nav sadomājis iekļūk nākamajā?Tāpēc ir tik svarīgi šo saeimu atlaist(protams mainot vēlēšanu sistēmu),lai šiem valdošās koalīcijas deputātiem nekad dzīvē nerastos iespēja,kā oligarhu rokaspuišiem pazudināt tautu un valsti.tūkstošiem reizi pieminētas viņu sastrādātās lietas. bet tas LNT raidījuma vadītājs ir dziļi nekompetents.salīdzinot pret Domburu, kā zapīts pret mercēdesu.bet kas attiecas uz ekonomiku domāju,ka vienīgā iespēja saglabāt neatkarību(ekonomisku)ir iegūldīt visus pieejamos kredītus mūsu pašu dabas resursu izmantošanā.mums ir ļoti daudz savi dabas resursi.tās daudzi tūkstoši darba vietu,tie ir miljardi,kas paliktu Latvijā.tas mūsu valsti paceltu citā kvalitātē.'tas būtu kā 20 Liepājas metalurgi,varbūt 30.bet valdošā banda.... 

verotajs    17:30  |  21.01.2009.

cerams ka sovakar atkal parsvara nebus tikai tuksa muldesana un mulka dzisana, bet gan skaidra situacijas novertesana patreizejas tautas varas piramidas trukumu analize un reisinajumu piedavajums. Jo tas partiju/politiku atbildibas austrumnieciskais "bezpregels" vairs ilgak nav izturams. Jo tik korumpetu valsts parvaldi, izcakaretu velesanu sistemu un atskaites punktu neesamiba noved rezultaa pie briva kritiena bezdibena, nevis stabila pamata. 

ok    17:43  |  21.01.2009.

Laba tēma. Dombi, tu rullē. 

iveta    18:15  |  21.01.2009.

Manuprāt šobrīd nevar būt citas nacionālas (Latvijas mēroga, nevis latviešu)idejas kā izeja no ekonomiskās krīzes.Būtu vispirms nepieciešams akadēmiskās un uzņēmēju aprindās(kur politiķi ir klausītāji) izdiskutēt kādā veidā un tad pēc piedāvātās programmas veidot valdību no profesionāļiem (top vadītājiem). Laiks ir pierādījis, ka ekonomikā tomēr politikai nav vietas (Nu kāda starpība,vai premjers būtu krievs vai latvietis..Saeimai jeb partijām, ja tās grib palikt pie varas vajadzētu būt tādas diskusijas iniciatorei. 

reno  acireale@inbox.lv  18:56  |  21.01.2009.

Vajadzētu uzdot samnieciskas dabas jautājumu Segliņa kungam.Kā varēja tik ātri izgatavot logus saeimas namam? Ir informācija, kad logu piegāde notika vairākas dienas pirms grautiņa.Bet policija tanī pat laikā nespēj mobilizēties.Vai tas nav dīvaini? 

Juris    18:58  |  21.01.2009.

Man ir aizdomas, ka šī tēma par vēlēšanām, jaunu valdību un cita politiska rakstura runāšana ir speciāla valdošās koalīcijas radīta miglas pūšana, lai novērstu tautas fokusu no ekonomiskās situācijas. Ir taču acīmredzams,ka ministri un politiķi pašlaik nav spējīgi radīt konkrētu pozitīvu rīcības plānu izejai no ekonomiskās krīzes. Tas parāda, ka valdībai līdz šim nav bijis nopietnu ilgtermiņa programmu, nav skaidru prioritāšu, nav spējas/intelektuālas kapacitātes ātri šādu plānu radīt. Tāpēc, lai vilktu laiku garumā, tauta tiek novirzīta uz tēmu "atlaist Saeimu", "jaunas sejas", "nost ar partiju lokomotīvēm". īpatnēji, ka šodien ekonomikas ministrs, kura pienākumos būtu pirmajam skriet uz valdību ar priekšlikumiem, nāca klajā ar publisku aicinājumu politiķiem pievērsties ekonomikas jautājumiem! Nu kam no EM saražotā var pievērsties? vai konstatācijai, ka eksporta atbalsta shēma valstī nepastāv un tā līdz martam būtu jāizstrādā? Vai runāšanai par abstraktiem miljoniem, ko varētu novirzīt caur bankām uzņēmēju atbalstam, ja uzzinām, ka no ES aizdevuma apaļa nulle paredzēta šim mērķim? Eh, vispār, nolaižas rokas. Kur var pieteikties jaunā partijā? 

Tālis    19:02  |  21.01.2009.

Ja būtu valdošajiem nopietna vēlme veikt pārmaiņas, tad par premjeru derētu Ina Šteinbuka. Viņai ir visas vajadzīgās īpašibas, viņa pat savulaik sarunas ar SVF vadīja. 

Ojs    19:31  |  21.01.2009.

Pirmais prātīgais solis ko šī valdība varētu darīt ir izmainīt vēlēšanu likumu. Otrs punkts būtu tautas vēlēts prezidents. Trešais punkts būtu likums kas noteiktu politiķu un amatpersonu kriminālatbildību lietās kas saistītas ar nepatiesu informācijas sniegšanu iedzīvotājiem par esošo un gaidāmo situāciju valstī! Ceturtais punkts kas jāpieņem obligāti,esošajiem koalīcijas politiķiem ar likumu aizliegt turpmāk piedalīties politikā! 

diāna    19:36  |  21.01.2009.

Njaaa, tagad ūdens ir sakults, un visādi duļķi nāk uz virsu, un viens no tiem mēsliem, kas parādās ir šīs pašas 'tautas' dumība, šīs pašas 'tautas', kas zina kā vajag un kā nevajag, protams, ne visi, bet tik liela daļa nedomā vai domā ārkārtīgi pavirši ar ļoti seklu izpratni. Pēdējās nedēļas laikā notikuma vērsušies un mainījušies pa labi, pa kreisi un viedokļi skan visapkārt, tāpat arī cilvēki diezgan tika aptaujāti... Cik strauja un pretrunīga viedokļu maiņa sadzirdama ik pēc katrām mēdiju ziņu izmaiņām! Tā kā bez kodola, tā kā bez mērķa, kā bez vīzijas, kā vēja pūsts vilnis, kas mētājas jūrā ir latviešu saiedrība šodien. Labāk tak dažas stingras, bet pretrunīgas nostājas, nekā šāda nenoteiktība... Ceru, ka šovakar ar diskusiju tiks dota iespēja padomāt dziļāk. :-) 

Ieva    20:45  |  21.01.2009.

Ierosinu par nākamo premjeru izvirzīt Alekseju Loskutovu. Viņš ir cilvēks, no kura baidās visa "elite", un tas ir galvenais. Tad vairs nevarētu strādāt kā līdz šim - 95% savā un savu draugu labā, 5% tautas labā. Varētu kaut vai rīkot tautas nobalsošanu par viņa kandidatūru, un tauta atbalstītu. 

....    20:58  |  21.01.2009.

Paldies Jānim Domburam par saturīgiem un interesantiem raidījumiem. Paldies par enerģiskiem un tiešiem jautājumiem. 

Mrs.B    21:04  |  21.01.2009.

Sabiedrība vēlas ļoti vienkāršas un pašsaprotamas lietas: darbu atbilstošu savām spējām un atalgojumu par to, vēlas maksāt nodokļus, vēlas izglītot savus bērnus( neraujoties 10 darbos, vai nestrādājot ārpus LV) vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un sagaidīt pienācīgas vecumdienas, vēlas, lai valstī valdītu samērīguma princips, lai valstī būtu iespējas sevi pilnveidot, lai valstī būtu stabilitāte ik vienā jomā. Lai ik viens sabiedrības loceklis būtu pārliecināts, ka valsts ir spējīga garantēt katra indivīda vajadzības ilgtermiņā. Šī ir tikai neliela daļa no tā pamata, kas nepieciešams šajā gadījumā LV sabiedrībai. Bet tā vien izskatās, ka viss manis nosauktais ir utopija priekš tik mazas valsts. Es pat teiktu, ka LV ir iestājies Force Majore termins un nav zināms, cik ilgi tas turpināsies. Un trakākais ir vēl kas, ka LV ir personas,kuras varētu ārstēt šo valsti, jo zin pareizās zāles, bet diemžēl viņu iniciatīva ir pasīva, pieļauju, ka draudu dēļ. 

Pēteris  aps@tvnet.lv  21:06  |  21.01.2009.

Sekojošaia ir daļa no man bloga. par tēmu. Pamatīga nekaunība ir ļaut dalīt aizņēmumu privātajām komercbankām - tām, kuras visas kā viens ir vainīgas šajā bardakā. Jo bankām, pēc definīcijas ir tikai tā “nauda”, kura rodas brīdī, kad kāds ņem kredītu, ieķīlājot reālu mantu vai vērtību - māju, automašīnu vai vēl ko. “Nauda” ir banku “virtuālā realitāte” - fikcija. Saskaņā ar entropiju (haosa-bardaka mērs), sakārtot vienā vietā - virtuālās naudas bankās - var tikai uz bardaka pieauguma rēķina apkārtnē. Savukārt entropijas galarezultāts ir “siltuma nāve”. Ar to gribēju teikt - arī virtuālās bankas ir jāsakārto (stulbi, bet šobrīd pasaule tā ir iekārtota), bet tikai un vienlaicīgi (šobrīd labāk nedaudz pēc) kopā ar apkārtējo ražošanu, lauksaimniecību, politisko sistēmu, izglītības sistēmu, sociālo un veselibas aizsardzības sistēmu. Ja nedarīs vienlaicīgi, tajās pieaugs bardaks un rezultātā Latvijas valstij būs “siltuma nāve” vai, citiem vārdiem, tāds veidojums pie Baltijas jūras vairs neeksistēs. Kopā ar visiem šejienes virtuālajiem un “ienesīgajiem” biznesiem. 

žanis    22:06  |  21.01.2009.

..... kaut kas baiss.... tāda tukšmuldonība sen nebija dzirdēta 

Jautājums    22:07  |  21.01.2009.

Vai tiešām neviens nevar pavisam vienkārši nosaukt Latvijā esošos dažādu nozaru profesionāļus? Piem. Latvijas Universitātē ekonomikas speciālisti ir prof....,zinātņu doktors... utt., citās augstskolās ir šādi speciālisti..., lauksaimniecības akadēmijā ir šādi lauksaimniecību pārzinoši profesori, Latvijā lieliski strādā šāds uzņēmums, kuru vada... Šie cilvēki nāk kopā un apspriež problēmu. Ja viņi paši ar to netiek galā, tad viņi var būt tie, kas var ieteikt izcilu speciālistu savā nozarē, kuru varam uzaicināt kā padomnieku no ārzemēm. Jā, mēs maksāsim, bet maksāsim par profesionālu un iespējams efektīvu darbu, nevis vienkārši turpināsim bērt naudu uzpūtīgu idiotu kabatās. 

miks    22:32  |  21.01.2009.

Medicīnā pastāv ārstēšana - PALIATĪVĀ. Ja cilvēks mirst un viņa ārstēšanai nepietiek naudas, tad piemērotās palieatīvās terapijas būtība ir atvieglot "sāpes" vai radīt komforta apstākļus nomiršanai. Lauksaimnieki, zinātnieki un citi (priekš kuriem nepietiek naudas) paliatīvi tiek ārstēti ar solījumiem, morāliem glaimiem un citu - kas neārstē, bet atvieglo nāvi. Kas notiek Latvijā? 

vetra  vetra33@inbox.lv  22:48  |  21.01.2009.

Paldies par šīsdienas diskusiju! ieguvu daudz noderīgu domu un atziņu par pašlaik Latvijā notiekošo, par demokrātijas sniegtajām iespējām, par iespējamajiem (demokrātiskās, polititiskās, morālās, ekonomiskās utt. utjp.) krīzes rsinājumiem. Diskusija deva man iespēju nopietni izvērtēt savu līdzdalību Latvijas nākotnes veidošanā. 

Inga    22:55  |  21.01.2009.

Pat raidījumā varēja just, ka latvju tautā katrs velk deķīti uz savu pusi.:( DDK- visu laiku lieli valdības draugi nu stāsta par nodokļu nemaksāšanu un saviem izstrādātajiem priekšlikumiem, bet sociālā dialoga "dzelzs trijstūris" viņu izpratnē ir tika viņi paši un visžēlīgi- arodbiedrības. NVO tak valdība izveidojusi memoranda padomi (izklausījās- ko vēl gribat). Ja tā turpināsies un visi domās tikai par sevi un savu sektoru nevis mēģinās sajust arī citas sabiedrības grupas, nekas nemainīsies. 

Inga    22:58  |  21.01.2009.

Bet jautājumi bija labi. Paldies. 1-20 ; 21-39 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: