Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 27.01.2020.
 

Naudas zagšana KNAB: motīvi un sekas

Korupcija, KNAB video_f

20.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 9

Šodien aizsāktā tiesas prāva Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nu jau bijušo darbinieku Indras Veipas un Jāņa Imšas apsūdzībā atkal aktualizē tēmu par notikušā cēloņiem un atbildīgajiem, jau „post factum” vērtējot kontekstu ar KNAB vadības maiņu.

„Kas notiek Latvijā?” debatēs, līdztekus citiem medijiem, pērnvasar, kad tika apspriesta Alekseja Loskutova atbildība un atbilstība amatam, sakarā ar naudas pazušanu tika izteiktas dažādas versijas gan par cilvēcisko faktoru un tā novēršanas iespējām, gan arī par iespējamām provokācijām un naudas pazušanas lomu citu krimināllietu iztiesāšanā. KNL tiešraidē šīs versijas komentēja arī ģenerālprokurors, kurš runāja pat par „jocīgo lietu sarakstu” šajā lietā.

Tiesas prāvas priekšvakarā apsūdzības pārstāvji noliedz versijas par provokācijām vai citām neskaidrībām un pārstāv vienkāršas zādzības versiju, savukārt nav strikti viennozīmīgas atbildes par naudas zagšanas sekām citu lietu iztiesāšanā.
Piedāvājam publikai dažus būtiskākos fragmentus no KNL debatēm 2008.gada jūnijā, kuros izskan vairāki jautājumi un versijas, par kuru pamatotību vai nepamatotību jau ar citu skatupunktu var spriest šobrīd un par ko pilnīgu skaidrību būtu jāsniedz tiesas procesam.

Video: Ģenerālprokurors Jānis Maizītis komentē Saeimas deputātu Andra Bērziņa un Sandras Kalnietes, un Baibas Sipenieces-Gavares versijas par KNAB notikušās naudas piesavināšanās sekām un motīviem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 18.06.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: