Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 01.10.2020.
 

Kāpēc protestētāji pie Saeimas ēkas sāka mest akmeņus?

Valsts attīstība video_f

15.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 14

14.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” piedalījās arī divi 13.janvāra protesta akciju dalībnieki, kas skaidroja savu motivāciju un grautiņu sākšanās iemeslus. „Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs stāstīja, ka lauksaimnieki demonstrācijā piedalījās tikai tāpēc, ka jau ir mēģinājuši visus citus veidus, kā paust savu problēmu un ietekmēt valdības lēmumus. Viņš apgalvoja, ka pašlaik lauksaimnieki atrodas klints malā un pa vienam krīt no tās nost, tomēr Doma laukuma protestā piedalījušies lauksaimnieki pēc pasākuma ātri aizbrauca projām.

Pie Saeimas ēkas notiekošās aktivitātes U.Krievārs apzīmēja ar vārdiem „kontrolēta destrukcija”. Savukārt muzikants un programmētājs Ansis Ataols Bērziņš skaidroja, ka protestētāji pie Saeimas gāja tāpēc, ka mītiņš bija par īsu, „tauta bija nākusi uz kaut ko vairāk, un tautai pietrūka”. Savukārt mešanas sākšanu viņš saistīja ar to, ka cilvēki nesagaidīja nekādu reakciju. A.Bērziņš pauda pārliecību, ka protestētāji nebūtu sākuši neko mest, ja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze būtu iznācis aprunāties ar viņiem. Pats G.Daudze gan uzsvēra, ka „tīri fiziski” nevarēja atrasties pie Saeimas ēkas, jo darba vizītē Latvijā uzturējās Norvēģijas parlamenta prezidents.

Aizsardzības ministrs Vinets Veldre apgalvoja, ka policija rīkojās „pietiekoši gudri” un nereaģēja uz pirmajām iespējamajām provokācijām, bet U.Krievāru šāda atbilde neapmierināja un viņš pauda viedokli, ka, ja policija būtu paziņojusi, ka tūlīt sāks aktīvākas darbības, lielākā daļa cilvēku Saeimas ēkas priekšpusi būtu pametuši.

Video: Uldis Krievārs, Ansis Ataols Bērziņš, Gundars Daudze un Vinets Veldre par protestētāju motivāciju un grautiņu sākšanos. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 14.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: