Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 01.10.2020.
 

Kas ir atbildīgs par Vecrīgā notikušajiem grautiņiem?

Valsts attīstība video_f

15.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 11

14.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” premjers un partijas „LPP/LC” līdzpriekšsēdētājs Ivars Godmanis uzsvēra, ka valstī pēc 13.janvāra notikumiem Vecrīgā ir pilnīgi jauna situācija. Viņš stāstīja, ka turpmāk jebkura masu sapulce ar politisku un konfrontējošu kontekstu tiks citādi izvērtēta un Drošības policija būs gatava iet uz tiesu pierādīt, ka šādas sapulces Vecrīgā ir nepieļaujamas no drošības viedokļa. I.Godmanis arī kā „politiķa necienīgu un nelietīgu” rīcību raksturoja „Sabiedrība citai politikai” līdzpriekšsēdētāja Aigara Štokenberga paziņojumus par to, ka valdība ir bijusi ieinteresēta Vecrīgas notikumos.

Taču attiecībā uz valdības atbildību par notikušo premjers izteicās mazāk asi. Viņš atzina, ka valdības atbildība ir par tiem procesiem un lēmumiem, ko valdība ir pieņēmusi, taču norādīja, ka pašreizējā situācijā valdības lēmumi „nevar būt populāri” un valdības uzdevums ir pierādīt, ka tās izvēlētais ceļš ir vienīgais.

A.Štokenbergs savukārt uzņēmās pilnu atbildību par iepriekšējā dienā notikušo, taču pamatoja to ar pārāk ilgu vilcināšanos aiziet no Tautas partijas un koalīcijas, kas valsti dzen postā. Viņš apliecināja, ka tomēr uzskata – notikušais ir izdevīgs koalīcijai, jo miermīlīgo tautas sapulci „ar pilnīgi skaidrām prasībām” aizēnojis ārpus Doma laukuma notikušais.

Video: Ivars Godmanis un Aigars Štokenbergs par 13.janvārī Vecrīgā notikušajiem grautiņiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 14.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: