Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 14.08.2020.
 

Izaugsmes atjaunošanas vai nogremdēšanas programma?

Ekonomika, bizness video_f

11.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 6

10.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle kritizēja daļu no valdības sagatavotās ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas. Viņa skaidroja, ka šobrīd nav redzams ieguvumu un zaudējumu salīdzinājums un īstermiņa un ilgtermiņa skatījums. E.Egle norādīja, ka ir daļa nozaru, kas ir gatavas „sakost zobus” un piekrist PVN paaugstināšanai no 18% uz 21%, taču daļa nozaru ar to „principā tiek noslaucītas līdz ar zemi”, bet valdība tās nedzird.

Premjers Ivars Godmanis („LPP/LC”) savukārt apgalvoja, ka programmā izvēlētos pasākumus par kļūdainiem neuzskata un diez vai tai varētu iebilst uzņēmēji. Viņš uzsvēra neapliekamā minimuma paaugstināšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu par 2% un samazinājumu uzņēmēju peļņas nodoklī. Bet PVN likmes paaugstināšanu viņš argumentēja ar to, ka no tās necieš ne Latvijas eksporta nozares, ne vairāk nekā 70% pakalpojumu sniedzēju mūsu kopproduktā. I.Godmanis gan atzina, ka piekrīt viesnīcu pārstāvju kritikai, bet kā vienīgo alternatīvu nodokļu paaugstināšanai minēja atlīdzības samazinājumu valsts pārvaldē nevis par 15%, bet par 25%. E.Egle apliecināja, ka darba devēji ir gatavi iet uz kompromisiem, bet valdībai ir jāpārskata pieņēmums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa līmeni, jo cilvēkresursu dārdzība Latvijā joprojām ir augstāka nekā Lietuvā un Igaunijā. Viņa premjeram izteica kritiku arī par to, ka atkal tiek runāts par algām, nevis administratīvajām izmaksām, un valstī joprojām ir saglabājušās 224 valsts aģentūras.


Video: Elīna Egle un Ivars Godmanis par ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmas sekām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 10.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: