Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.09.2020.
 

Strazds pret Godmani: vai vietējie eksperti ir muļķi?

Ekonomika, bizness video_f

11.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 5

10.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izvērsās asu vārdu pārmaiņa starp premjeru Ivaru Godmani („LPP/LC”) un Rīgas Ekonomikas augstskolas lektoru Andri Strazdu par Latvijā esošo ekspertu kompetences līmeni. I.Godmanis skaidroja, ka valdības pieņemtā Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programma nav tikai valdības sastādīta, bet veidota ar Starptautiskā Valūtas fonda, Eiropas Komisijas un Zviedrijas valdības „kārtīgu ekonomikas ekspertīzi, kas šajā valstī nekad nav bijusi, un es nezinu, kad būs”. „Sabiedrība citai politikai” Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs norādīja, ka šāds izteikums ir nedaudz aizvainojošs, un uzsvēra, ka Pasaules Bankā strādā 35 latvieši, bet Latvijas fundamentālā problēma ir tāda, ka ekspertam kļūt par ministru ir ārkārtīgi grūti.

Asi uz premjera repliku reaģēja arī A.Strazds, kurš secināja, ka ne premjers, ne viņa kolēģi koalīcijā nelasa nevienu no tiem vismaz 10, 15 ekonomistiem, kas jau trīs gadus raksta par ekonomikas problēmām. Viņš arī norādīja, ka pats premjers ir no „tās partijas, kuras gāzēšana līdz grīdai ir novedusi mūs tur, kur mēs tagad esam”, līdz ar to tagad ir apkaunojoši klausīties pazemojumus par to, cik muļķi ir vietējie eksperti, „kurus jūs nekad neesat gribējis uzklausīt”.

I.Godmanis noliedza, ka būtu apvainojis cilvēkus, un norādīja uz to, ka valstī 18 gadu laikā ne darba devēju konfederācijai, ne kamerai, ne augstskolām, ne bankām nav izdevies radīt institūtu, „kas būtu neatkarīgs no valdības un veiktu visu to, ko būtu vajadzīgs darīt”. Taču A.Strazds šādam argumentam aktīvi iebilda.


 Video: Ivars Godmanis, Aigars Štokenbergs un Andris Strazds par vietējo ekspertu kompetenci. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 10.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: