Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 14.08.2020.
 

Līdzekļu aizplūšana no „Parex bankas”: kad un kāpēc?

Finanses, bankas, Parex banka video_f

04.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

3.decembra debatēs „Kas notiek Latvijā?” izskanēja jauna informācija par to, kas tieši notika „Parex bankā”, pirms valdība izlēma pārņemt 85% bankas akciju. Ministru prezidents Ivars Godmanis apgalvoja, ka valdība no 10.novembra panāca to, ka depozītu aizplūšana samazinājās, savukārt pastiprinātu noguldījumu aizplūšanu no 20.novembra viņš skaidroja ar to, ka valdība nevarēja juridiski kļūt par bankas īpašnieci. I.Godmanis paskaidroja, ka līdzšinējo atbalsta shēmu bankai valdība nevarēja turpināt, jo tai vairāk nebija resursu, ko varētu guldīt bankā.

Taču Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane pēc pirmās izvairīgās atbildes apstiprināja, ka, pretēji premjera teiktajam, vislielākā līdzekļu aizplūšana no bankas – 193 miljoni latu –
notika pirmajā nedēļā pēc tam, kad valdība pārņēma banku. Finanšu ministrs Atis Slakteris tā brīža rīcības trūkumu skaidroja ar to, ka līguma parakstīšanas dienā nauda aizplūda visvairāk, bet turpmākajās dienās jau mazākos apmēros, tāpēc „bija cerība”, ka viss būs kārtībā.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons debatēs atzina, ka viņam tā ir „ļoti liela mīkla”, kāpēc tieši „Parex banka” un tieši oktobra beigās zaudēja klientu uzticību, turklāt izteica novērojumu, ka klienti no bankas ir aizplūduši „ļoti organizēti”. I.Krūmane neizpauda informāciju, vai līdzekļu aizplūdē ir vai nav piedalījušies arī bijušie bankas lielie akcionāri un ar viņiem saistītas personas. Bet I.Godmanis uzsvēra, ka valdības pieņemtā lēmuma pamatā ir bijis „vēl viens aspekts”, kuru viņš atbilstoši likumam nevar teikt, un arī I.Krūmane uzsvēra, ka komisija ir rīkojusies atbilstoši Kredītiestāžu likumam, atteikdamās paskaidrot sava teiktā nozīmi.

Video: Ivars Godmanis, Irēna Krūmane, Atis Slakteris un Teodors Tverijons par līdzekļu aizplūšanu no „Parex bankas”. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 03.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: