Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.06.2020.
 

Kas notiks ar „Parex banku” – slēgs vai „darbinās”?

Finanses, bankas, Parex banka video_f

04.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0

3.decembra debatēs „Kas notiek Latvijā?” amatpersonas sabiedrībai skaidroja, kas notiks pēc valdības pieņemtā lēmuma par 85% „Parex bankas” akciju pārņemšanu. Partijas „Jaunais laiks” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis asi kritizēja premjera Ivara Godmaņa pateikto, ka banku nāksies slēgt, ja neizdosies vienoties ar sindicētā kredīta devējiem. I.Godmanis gan skaidroja, ka valdība, ejot iekšā bankā, visiem parāda, ka tā darīs visu tās spēkos, lai nodrošinātu bankas darbu ar mērķi to pārdot, taču viņš atteicās izskaidrot, pie kādiem nosacījumiem pieļauj bankas slēgšanu. Vienīgais, ko premjers bija ar mieru paskaidrot sabiedrībai, bija tas, ka „šī valdība, ko es vadu, mēģinās šo banku darbināt, lai to varētu pārdot stratēģiskam investoram”.

Finanšu ministrs Atis Slakteris pavēstīja, ka par jaunajiem valdes locekļiem, kurus „likt bankā”, domās nākamajā dienā. Viņš skaidroja, ka Ineša Feifera lēmums atteikties no „Parex bankas” vadīšanas saistīts ar to, ka paralēla divu banku vadīšana nav pārāk ērta, bet A.Slakteris izvairījās atbildēt uz jautājumu, vai šobrīd nav versijas par jauno bankas vadītāju.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane piekrita, ka I.Feifera iecelšana divu banku vadībā nebija pareizs solis. Viņa skaidroja, ka pēc jaunās valdes un vadības iecelšanas nākamais solis būs pilna finanšu audita pasūtīšana „Parex bankai”, kam paralēli būs nepieciešams nodrošināt bankas likviditāti.


Video: Dzintars Zaķis, Ivars Godmanis, Atis Slakteris un Irēna Krūmane par tupmāko „Parex bankas” darbību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 03.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: