Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.09.2021.
 

Kas notiks ar valsts budžetu, ja nesaņemsim aizdevumu?

Ekonomika, bizness video_f

04.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

3.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” amatpersonas atklāja jaunu informāciju par plānoto aizņēmumu Starptautiskajā Valūtas fondā (SVF), lai gan daudzas būtiskas atbildes par aizņēmuma apjomu, nepieciešamību un nosacījumiem joprojām palika neatbildētas. Ministru prezidents Ivars Godmanis nepieciešamību aizņemties naudu SVF saistīja ar straujo ekonomikas kritumu un budžeta ieņēmumu kritumu gandrīz par divām reizēm kopš oktobra sākuma. Premjers skaidroja, ka gadījumā, ja budžets netiks pārfinansēts, valsts nevarēs nodrošināt budžeta maksājumus, jo arī pie 3% deficīta nākamgad un izmisīga tēriņu samazinājuma šī gada decembrī mums pietrūks apmēram 878 miljoni latu. Tomēr savā skaidrojumā I.Godmanis tā arī neatbildēja uz uzdoto jautājumu par to, kas mainījās nedēļas laikā, kad publiski izteiktais vēlamā aizņēmuma apjoms palielinājās no trīs līdz pieciem miljardiem eiro.

Latvijas Bankas Ārējo sakaru pārvaldes vadītājs Juris Kravalis apliecināja, ka banka šobrīd uz bezdeficīta budžetu vairs neuzstāj un cer, ka Latvijas budžeta deficītu izdosies noturēt 3% apmērā. Opozīcijas partijas „Jaunais laiks” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis skaidroja, kāpēc uzskata, ka finanšu ministrs pārāk maz pēdējā mēneša laikā ir spējis parādīt savu kompetenci. Tomēr, kad deputātam tika uzdots jautājums, par cik nākamgad jāsamazina valsts izdevumi, ko viņš aicināja darīt, Dz.Zaķis nespēja nosaukt precīzus skaitļus.

Finanšu ministrs Atis Slakteris aizdevuma saņemšanu novērtēja kā valsts ekonomikas izdzīvošanas jautājumu un vairakkārt atkārtoja, ka gaidāmi ļoti lieli budžeta izdevumu mazinājumi, tomēr kopējo samazinājumu ciparu tā arī nenosauca. Viņš skaidroja, kā valdība saistībā ar aizdevuma saņemšanu turpmāk virzīsies uz priekšu, savukārt I.Godmanis pavēstīja, ka informācija par pašu ekonomikas stabilizācijas programmu būs tikai tad, kad valdība ar SVF to būs parakstījusi, kas notiks līdz 19.decembrim.


Video: Ivars Godmanis, Juris Kravalis, Dzintars Zaķis un Atis Slakteris par valsts budžetu un aizņēmumu Starptautiskajā Valūtas fondā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 03.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: