Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 05.08.2020.
 

Ko darīs Zatlers, lai Saeima grozītu Satversmi?

Valsts prezidents video_f

27.11.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

Valsts prezidents Valdis Zatlers jau pēc augusta sākuma referenduma par tautas tiesībām atlaist Saeimu prasīja politiskajām partijām pieņemt attiecīgus Satversmes grozījumus. Tā kā darbs pie grozījumu izstrādes noris lēni un bez prasītajiem rezultātiem, V.Zatlers 26.novembrī aicināja Saeimas Juridisko komisiju „operatīvi izstrādāt Satversmes grozījumu projektu”, norādot, ka ir gatavs „izmantot visus Satversmē paredzētos mehānismus”, lai nodrošinātu grozījumu pieņemšanu. Tajā pašā dienā publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” prezidenta padomniecei likumdošanas jautājumos Sandrai Kukulei tika uzdots jautājums, ko nozīmē prezidenta solījums. Skaidru atbildi viņa nesniedza, norādot, ka, ja Saeima patiešām netiks galā ar uzdevumu, prezidents var apsvērt jautājumu par konkrētas redakcijas iesniegšanu. Viņa atzina, ka pastāv arī iespēja par kādu dziļāku konfliktu jautājumā par Satversmes grozīšanu, taču nepaskaidroja, ko šādā gadījumā V.Zatlers būtu gatavs darīt. S.Kukule vien uzsvēra, ka prezidents ir pārliecināts, ka kompromiss tiks panākts, un kā jauno termiņu nosauca janvāri. Taču S.Kukule aicināja neskriet notikumiem pa priekšu un tā arī nekonkretizēja, ko tieši prezidents ar visiem Satversmē paredzētajiem mehānismiem ir domājis.

Video: Sandra Kukule par prezidenta turpmāko rīcību Satversmes grozījumu pieņemšanai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 26.11.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: