Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 02.06.2020.
 

Vai Latvijai jāprasa nauda Starptautiskajam Valūtas fondam?

Valsts budžets`2010 video_f

13.11.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs 12.novembra debatēs „Kas notiek Latvijā?” uzsvēra jau daudzkārt pausto viedokli, ka nākamā gada budžetam ir jābūt sabalansētam. Viņš uzskata, ka budžets piektdien ir jāpieņem, lai valstī nerastos haoss, taču uzreiz pēc tam izdevumi ir jāsamazina par 240 miljoniem, lai Latvijai nebūtu kauns rādīties starptautiskajai publikai. Taču I.Rimšēvičs nesniedza skaidru atbildi uz jautājumu, vai Latvijai būtu jāvēršas pie Starptautiskā Valūtas fonda vai citām starptautiskajām institūcijām pēc palīdzības, nosakot, ka to rādīs nākotne. Savukārt ministru prezidents Ivars Godmanis, kas jautājumā par sabalansēta budžeta nepieciešamību pauda vienprātību ar Latvijas Bankas prezidentu, apgalvoja, ka valdībai būs „īpašs plāns” 2008.gadam un 2009.gada sākumam. Bet I.Godmanis atteicās sabiedrībai atklāt, ko valdība ieplānojusi, norādot, ka „šoreiz papriekš izdarīsim un pēc tam stāstīsim”.

Izrādās gan, ka I.Rimšēviča pieminētā „nākotne” ir ļoti tuvu – jau nākamajā dienā viņš savu atbildi konkretizēja, preses konferencē pavēstot, ka, lai gan pagaidām signāli neliecina par nepieciešamību aizņemties no starptautiskajām organizācijām, valdībai ir jāsāk par to domāt. I.Rimšēvičs arī paziņoja, ka Latvijas Banka mainījusi savu nākamā gada iekšzemes kopprodukta sarukuma prognozi no 1% līdz 3,5%-3,9%. Ja šī prognoze atbildīs patiesībai, valdībai budžeta tēriņus nāksies samazināt ievērojami vairāk nekā par 240 miljoniem, lai sasniegtu sabalansētu 2009.gada budžetu.

Video: Ilmārs Rimšēvičs un Ivars Godmanis par budžetu deficītu, vēršanos pie starptautiskajām institūcijām un valdības plānu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 12.11.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: