Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 05.08.2020.
 

Kurš būs vēstnieks Krievijā – Kalvītis vai Skuja?

Ārlietas video_f

06.11.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 9
Saistībā ar pēdējās nedēļās aktuālo jautājumu par nākamo Latvijas vēstnieku Krievijā un versijām, ka uz šo amatu varētu pretendēt ekspremjers Aigars Kalvītis vai Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja, „Kas notiek Latvijā?” arhīvā atklājas savdabīga sakritība – abi šie kungi kopīgi piedalījušies raidījumā par Krievijas tematiku, apspriežot Latvijas ārpolitiku pēc Krievijas prezidenta vēlēšanām šā gada martā.
Piedāvājam „Kas notiek Latvijā?” skatītājiem un www.knl.lv lasītājiem noskatīties raidījuma video fragmentu, kurā apkopotas Aigara Kalvīša un Edgara Skujas atbildes uz jautājumiem par Krievijas prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātiem, kā arī Latvijas iespējamiem apdraudējumiem no Krievijas puses.

Jāatzīmē, ka minētajā šā gada 5.marta „Kas notiek Latvijā?” raidījumā arī citi politiķi - Inese Vaidere un Sergejs Dolgopolovs, amatpersonas, uzņēmēji un eksperti – Vasilijs Meļņiks, Baiba Rubesa, Aivis Ronis  un Nils Muižnieks debatēs izteica virkni interesantu un šobrīd pārvērtējamu atziņu, pieņēmumu un prognožu saistībā ar Latvijas un Krievijas attiecībām, robežlīgumu un citiem starpvalstu līgumiem, kā arī enerģētikas lomu politikā, tostarp oponējot gan Aigaram Kalvītim, gan Edgara Skujas pozīcijai. Raidījumā piedalījās arī Valsts prezidenta ārlietu padomnieks Andris Pelšs, kura izteikumi ir uzmanības vērti kontekstā ar iespējamo Valda Zatlera vizīti Maskavā un prezidenta lomu vēstnieku izvēlē.

Protams, šobrīd, pēc Krievijas iebrukuma Gruzijā un  globālās finanšu krīzes mainījušies vairāki būtiski faktori gan Latvijas ārpolitikā, gan Krievijas starptautiskajā statusā, tomēr pēc nesenās, bez būtiskiem rezultātiem noslēgušās Latvijas ārlietu ministra Māra Riekstiņa vizītes Maskavā vēl arvien varam vērtēt, kuram Latvijā, vērtējot un prognozējot notiekošo Krievijā un tās attiecībās ar mūsu valsti, ir bijusi taisnība, bet kam nē.

Video: Aigars Kalvītis un Edgars Skuja par Krievijas prezidenta vēlēšanām un Latvijas drošību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?” 05.03.2008.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: