Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 28.05.2020.
 

Vai valsts iestāžu grāmatvežiem jābrauc uz Šarm el Šeihu?

Valsts budžets`2010 doc

24.10.2008. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 11
Šonedēļ „Kas notiek Latvijā?” (KNL) redakcija saņēma skatītāja pārsūtītu e-pastu, kas atklāja, ka „Lietišķās informācijas dienests” (LID) un žurnāls „Bilance” sadarbībā ar „Ceļojumu aģentūru Spāre” piedāvā izbraukuma semināru valsts iestāžu un pašvaldību grāmatvežiem un finanšu nodaļu vadītājiem „Svarīgākais 2008.gada pārskatu sagatavošanā budžeta iestādēs un pašvaldībās”. Kā liecina reklāma, seminārs „labajiem un lietpratīgajiem” darbiniekiem, ko uzņēmuma vadītāji izlems šādi atalgot, Ēģiptes kūrortā Šarm el Šeihā paredzēts no 26. līdz 30.novembrim. 805 latu dalības maksā iekļauti lidojumi, uzturēšanās pieczvaigžņu viesnīcā, ēdināšana un pat ekskursija uz Kairu un piramīdām Gīzā.

Pēc KNL intereses ziņo par atcelšanu

Informācija par paredzamo semināru bija publicēta arī LID mājas lapā internetā. Kad „Lietišķās informācijas dienestā”, kas izdod žurnālu „Bilance”, KNL žurnāliste, uzdodoties par potenciālu semināra dalībnieci, ceturtdien pirmoreiz interesējās par izbraukuma semināra dalībniekiem, tika saņemta atbilde, ka pieteikšanās tikko sākusies un neviens uz Ēģipti vēl nav pieteicies. Šajās dienās kādā Turcijas kūrortā gan jau notiek cits izbraukuma seminārs par gada pārskatu gatavošanu, kas nav paredzēts speciāli valsts un pašvaldību darbiniekiem, taču, kā KNL uzzināja LID, šajā seminārā piedalās arī valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki. No kurām iestādēm – šo informāciju kā konfidenciālu LID neatklāja.

Žurnāls „Bilance” regulāri rīko seminārus, taču lielākā daļa no tiem ilgst vienu dienu un notiek Latvijā. KNL vēlējās uzzināt, kāpēc taupības apstākļos izlemts rīkot semināru kūrortā par valsts un pašvaldību budžetu naudu, taču ar tiešo semināru organizētāju LID žurnālu nodaļas vadītāju Gunti Rozenbergu piektdien neizdevās sazināties, jo viņš atrodas Turcijas seminārā un uz telefona zvaniem neatbildēja. Cenšoties atrast kādu citu kompetentu darbinieku, KNL sazinājās ar „Bilances” galveno redaktoru Guntaru Gūti, kurš pēc vairākām stundām pavēstīja, ka vadība braucienu uz Šarm el Šeihu jau oktobra sākumā esot atcēlusi un informācija par to mājaslapā esot nokļuvusi „muļķīgas kļūmes dēļ”. KNL sazinājās ar „Ceļojumu aģentūru Spāre”, kur darbinieces iepriekš arī bija apliecinājušas, ka semināram var pieteikties, un uzzināja, ka no aģentūras direktores tikko esot saņemta īsziņa, ka seminārs Ēģiptē nenotiks. Jāpiebilst, ka aģentūras vienīgā īpašniece un direktore Ivonna Ķezbere kopā ar G.Rozenbergu atrodas seminārā Turcijā.

„Semināru tūrisma” turpinājums

„Projekts tika kancelēts oktobra sākumā,” intervijā KNL apgalvoja arī LID direktore un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidente Aiva Vīksna. Viņa vienlaikus ir valdes priekšsēdētāja biedrībā „Līdere”, kuras biedre ir arī „Ceļojumu aģentūras Spāre” īpašniece I.Ķezbere. Semināra atcelšanu A.Vīksna skaidro ar pašreizējiem ekonomiskajiem apstākļiem, kādos „šādu semināru nevar rīkot”. LID par jauno semināru sezonu esot lēmuši jūlijā, bet par konkrētām semināru tēmām nodaļu vadītāji lēmuši pēc tam.

Šis nav pirmais gadījums, kad valsts iestāžu darbiniekiem tiek piedāvāts apvienot noderīgo ar patīkamo. Vēl šī gada maijā Valsts kontrole, pabeigusi Zemkopības ministrijas 2007.gada finanšu pārskata revīziju, konstatēja, ka pieci Sanitārās robežinspekcijas darbinieki bija piedalījušies seminārā Spānijā ar 2891 latu lielām kopējām izmaksām. „Nu bet loģiski, ka valsts un pašvaldību iestādes brauc uz šādiem semināriem jau daudzus gadus,” saka A.Vīksna. Tieši šo viņa min kā iemeslu tam, kāpēc LID šoreiz semināru izlēmis rīkot ārzemēs – konkurenti atšķirībā no LID to darot visu laiku. Vai viņa būtu izlēmusi semināru atcelt, ja valstī šobrīd negatavotu „taupības budžetu”, A.Vīksna nevar atbildēt, bet uzsver, ka tagad šis seminārs būs jāatliek vismaz uz kādiem diviem gadiem. Tādējādi LID, kā skaidro A.Vīksna, ekonomiski grūtajā laikā izrādot atbildību, kaut gan tas „varbūt ir nepareizs lēmums no biznesa viedokļa”.

Šobrīd var tikai minēt, vai seminārs Ēģiptē pieczvaigžņu viesnīcā vēl šogad tomēr varēja notikt un kad notikusi tā atcelšana. Taču jāatgādina arī, ka par taupības režīmu valsts pārvaldē politiķi sāka runāt jau vasaras beigās, bet uzņēmēji par nelietderīgiem tēriņiem valsts pārvaldē runā vēl daudz ilgāk. Šobrīd būtu visnotaļ valstiski, ja LDDK viceprezidente vai viņas klienti tomēr atklātu, vai arī šobrīd valsts iestāžu darbinieki Turcijā apmeklē semināru par gada pārskatiem Latvijā.


Informācija par izbraukuma semināru valsts iestāžu un pašvaldību grāmatvežiem un finanšu nodaļu vadītājiem „Svarīgākais 2008. gada pārskatu sagatavošanā budžeta iestādēs un pašvaldībās”Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: