Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 
Jauna Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka izvēles procesa un rezultāta nozīmi Latvijā, lai ko teiktu viens otrs skeptiķis, būtu grūti pārvērtēt. Tas saistās gan ar sabiedrības uzticību varai, gan naudas ietekmi politikā un savtīgām interesēm valsts pārvaldē. „Kas notiek Latvijā?” debates vakar ļāva salīdzināt gan argumentus, gan aizspriedumus šajā sakarā. Pārfrāzējot slaveno dziesmu – šoreiz, šķiet, ir runa gan par krekliem, gan sirdsapziņām jeb gan par formāliem un racionāliem, gan idejiskiem kritērijiem.
guga    13:18  |  23.10.2008.

BAiles, vienīgā atziņa, ko vakar varēja izlobīt. Viss atlases šovs ir koncentrēts politiķu rokās, lai nebūtu ne mazākās iespējas, ka par KNAB vadītāju kļūst neatkarīgs un neietekmējams profesionālis. Tas izskaidro, kāpēc ir bailes no profesionāļu konkursa komisijas, jo tur savējais var neizsprukt cauri. Situācijā, kad pēc būtības dažas partijas par vēlēšanu tēriņiem atrodas interešu konfliktā ar KNAB, šāds solis ir loģisks, jo arī viņiem to naudu tak negribēsies atdot. Kārtējais pierādījums tam, kamēr šitie būs pie varas, viņi darīs visu, lai saglabātu šo varas monopolu un to vēl vairāk nostiprinātu. Ja liela daļa šos gājienus neizprot, tad no koalīcijas puses viss ir loģiski, jo jānovērš visi traucējošie šķēršļi, kas traucē strādāt "savējiem" un pa savai modei. Vienīgais, kad tauta varēs parādīt savu attieksmi, ir Eiroparlamenta un pašvaldību vēlēšanas. Lai arī tām nevajadzētu būt tik politizētām, šoreiz tām par tādām jākļūst, lai pēc tam nevarētu koalatori klaigāt - redz mūs atbalsta reģionos. Bet šitas varas nogurdināto stiliņš būs jāpacieš vēl divus gadus. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: