Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 11.08.2020.
 

Mareks Segliņš. Kādi ir potenciālā TP vadītāja uzskati?

Politiskās partijas video_f

18.10.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3
18.oktobrī notiks Tautas partijas (TP) kongress, kurā plānots ievēlēt jaunu partijas priekšsēdētāju. Uz Aigara Kalvīša nomainīšanu šai amatā pretendē Mareks Segliņš, kas šobrīd ir TP valdes loceklis un iekšlietu ministrs Ivara Godmaņa valdībā. „Kas notiek Latvijā?” (KNL) redakcija izpētīja raidījuma arhīva materiālus un piedāvā noskatīties potenciālā TP vadītāja M.Segliņa vairākos KNL raidījumos teikto, kas liecina par politiķa uzskatiem un līdz ar to var palīdzēt prognozēt, vai un kā viņa vadībā partija varētu mainīties.
M.Segliņš bija viens no tiem politiķiem, kas pagājušā gada sākumā aizstāvēja drošības likumu grozījumus, par kuriem vēlāk, pagājušā gada vasarā, pēc eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas iniciatīvas tika sarīkota tautas nobalsošana. 2007.gada 10.janvāra KNL debatēs M.Segliņš likumprojekta grozīšanu nosauca par „pilnīgi atbalstāmu” un „viegli paskaidrojamu”. Bet jau 14.marta debatēs politiķis skaidroja, ka savas domas nemaina „tikai absolūti aprobežots un ļoti spītīgs cilvēks, ko varētu raksturot ar vārdu “cirvis””. Viņš raidījumā solīja, ka koalīcija neatteiksies no specdienestu parlamentārās pārraudzības, bet to izdarīs kopā ar valsts prezidentes kanceleju. Jāpiebilst, ka V.Vīķes-Freibergas prezidentūras laikā visiem pieņemama likumu redakcija tā arī netika izstrādāta, un skaidrības par drošības likumu izmaiņām nav arī šobrīd.

Kā M.Segliņš atklāja 2007.gada 19.decembra raidījumā par I.Godmaņa valdības veidošanu, viņš TP vienmēr ir pārstāvējis viedokli, kas TP ir aicinājis sadarboties un veidot valdības kopā ar partiju „Jaunais laiks”. Tiesa gan, tais pašās debatēs politiķis arī kritizēja „Jauno laiku” par nevēlēšanos iet valdībā un destruktīvām darbībām, taču M.Segliņa teiktais liek vaicāt par iespējamām izmaiņām attiecībās starp abām partijām, ja viņš tiks ievēlēts TP priekšsēdētāja amatā.

KNL debatēs 2008.gada 23.aprīlī M.Segliņš pauda savu viedokli par sabiedrības uzticību un citiem kritērijiem, kam jābūt par pamatu amata atstāšanai. M.Segliņš, līdzīgi kā to pēdējo dienu laikā dara partijas biedrs A.Kalvītis, uzsvēra, ka politiķi ir tādi paši cilvēki kā citi. Potenciālais TP vadītājs uzskata, ka politiķiem būtu jāiet prom tad, ja viņi apzogas, melo, dara sabiedrībai nepieņemamas lietas vai kā ministri „bremzē” savas nozares, un iespēju mainīt Saeimas sastāvu ik pa četriem gadiem viņš uzskata par sabiedrības iespēju atlaist politiķus. M.Segliņš gan īpaši uzsvēra, ka amatpersonas ir jāvērtē pēc likuma, nevis pēc tā, par kuru vairāk cilvēku Doma laukumā „nobļaujas”. Šos vārdus ir interesanti vērtēt kontekstā ar bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Alekseja Loskutova atlaišanu, kas šī brīža TP priekšsēdētājam sākotnēji neizdevās, bet tagad ir noticis.

Video: Tautas partijas valdes locekļa un iekšlietu ministra Mareka Segliņa viedoklis par drošības likumiem, savu domu koriģēšanu, sadarbību ar partiju „Jaunais laiks” un sabiedrības uzticību kā pamatu politiķu un amatpersonu atlaišanai. (Fragmenti no „Kas notiek Latvijā?”, 10.01.2007., 14.03.2007., 19.12.2007. un 23.04.2008.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: