Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 11.08.2020.
 

Kā mainās „oranžie”, kurp jās „jātnieks bez galvas”?

Politiskās partijas

14.10.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 58
Sestdien notiks pēdējo Saeimas vēlēšanu uzvarētāju – Tautas partijas kongress, kurā paredzama partijas vadības maiņa. Tas notiek brīdī, kad „oranžo” partijas reitingi jau ir zemāki nekā konkurentiem, starp kuriem ir arī tautpartijiešu bijušie līderi. Tautas partijas līdzšinējā un turpmākā politika ir šīs nedēļas „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.

Koalīcijā saistībā ar budžeta jautājumiem TP paudusi stingru atbalstu Godmaņa politikai, kamēr domstarpības gan saistībā ar budžetu, gan, jo īpaši, novadu reformu, saglabājas ar Zaļo un zemnieku savienību. Tas vairo versijas par potenciālo koalīcijas stabilitāti vai sastāva maiņu, kas kuluāros ik pa brīdim uzvirmo arī saistībā ar opozīcijas partiju pieminēšanu. Grūtāku TP situāciju Latvijas politikas „spēles laukumā” padara arī tas, ka divi partijas nesenie līderi – Aigars Štokenbergs un Artis Pabriks – nu ir politiskie konkurenti un oponenti.

Kā vienu no iemesliem TP popularitātes kritumam „Latvijas Faktu” direktors Aigars Freimanis intervijā „Latvijas Avīzei” minējis skaidras līderības trūkumu, nosaucot partiju par lielu „jātnieku bez galvas”. Tai pat laikā politologs Jānis Ikstens šorīt „Latvijas Radio” tikpat tēlaini akcentēja – TP tēlā kā „ar uguni iededzināts” ir Andra Šķēles vārds. Šonedēļ kongresā paredzētā partijas priekšsēdētāja maiņa, Aigara Kalvīša vietā izvirzot Mareku Segliņu, liek jautāt, vai šī „galva” mainīs jātnieka kursu, pēc formas un satura, un, ja mainīs, tad cik lielā mērā un kādā virzienā. Piemēram, rezonansi rada Segliņa mājieni par Godmaņa „izdegšanu” un pieļāvumi par „Saskaņas centra” dalību valdībā. Tai pat laikā plaša viela apspriešanai ir arī Segliņa iepriekš paustā „atgriešanās pie saknēm” – TP sākotnējās ideoloģijas.

No tā, kādas politiskās iniciatīvas, alternatīvas vai kompromisus šādā situācijā TP izvēlēsies gadā pirms pašvaldību vēlēšanām, atkarīgs gan vēlētāju atbalsts, gan valsts politikas kurss.

Raidījumā piedalīties tika aicināti, bet atteicās Tautas partijas priekšsēdētāja amata kandidāts Mareks Segliņš un TP dibinātājs Andris Šķēle. Sākotnēji Tautas partijas pārstāvji paziņoja, ka raidījumā piedalīsies Tautas partijas priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis un Gulbenes mērs Nikolajs Stepanovs. Neilgi pirms raidījuma ultimatīvi tika paziņots, ka partiju pārstāvēs Aigars Kalvītis viens pats.
Piedalīties atteicās arī bijušie Tautas partijas ministri, tagad partijas „Sabiedrības citai politikai” (SCP) līderi Aigars Štokenbergs un Artis Pabriks, paziņojot, ka viņus pārstāvēšot SCP valdes izvirzītais pārstāvis.
Piedalīties raidījumā attiecās arī partijas „Jaunais laiks” pārstāvji.

Raidījuma dalībnieki:

Aigars Kalvītis, Tautas partijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts
Vitauts Staņa, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja vietnieks, Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs
Jānis Urbanovičs, apvienības „Saskaņas centrs” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs
Aldis Gobzems, partijas „Sabiedrība citai politikai” valdes loceklis
Jānis Ikstens, politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors

 Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: