Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.09.2020.
 

Kam dārgāks krēsls – Slakterim vai Domburam?

Valsts budžets`2010

18.09.2008. Lāsma Rozenfelde, Jānis Domburs  A A A Komentāri: 7
Kad 10.septembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” (KNL) raidījuma vadītājs Jānis Domburs lūdza finanšu ministru Ati Slakteri izteikties par risinājumiem ietaupīt budžeta līdzekļus, atgādinot jau plaši apspriesto balto ādas dīvānu iegādi ministrijā, A.Slakteris atbildēja: „Patiesībā es savā darba kabinetā, ticamākais, sēdu uz krietni lētāka krēsla nekā jūs, Dombura kungs.” Abi vienojās krēslus pēc tam salīdzināt. KNL pilda vienošanos un salīdzina, uz kā sēž finanšu ministrs un raidījuma vadītājs.

Finanšu ministrija ziņo, ka ministra krēsls ir saglabājies vēl kopš iepriekšējā finanšu ministra Oskara Spurdziņa laikiem un šobrīd tā grāmatvedības uzskaites vērtība ir 5 lati. A.Slaktera krēsls ir iegādāts 2000.gadā par 230 latiem.

J.Dombura raidījumos izmantotais krēsls ir iegādāts, iespējams, vēl agrāk, jo Latvijas Televīzijas darbinieki vairs nespēj pateikt, kurā gadā un par kādu summu tas ir noticis. J.Domburs uz šī krēsla sēžot vada KNL debates jau kopš to pirmā raidījuma 2001.gada pavasarī, bet arī tobrīd krēsls jau bija lietots. Latvijas Televīzijas bilancē tas atkārtoti tika iekļauts pagājušajā gadā, kad saistībā ar studijas dizaina maiņu vecais krēsls tika pārvilkts ar citas krāsas audumu. Šobrīd KNL vadītāja krēsla uzskaites vērtība ir 30,47 lati. Ja gadījumā finanšu ministrs bija domājis nevis studijā redzamo krēslu, bet iztēlojies to, uz kura J.Domburs sēž savā kabinetā, tad jāpiebilst, ka tas krēsls pirkts 2006.gadā par 134 latiem, attiecīgi ar bilances vērtību divciparu skaitļa robežās šobrīd.

Fotogrāfijās varat apskatīt abus krēslus. Šībrīža teorētiskā jeb grāmatvedības vērtība, salīdzinot aptuveni vienā laikā iegādātos krēslus, ministra krēslam ir zemāka. Taču faktiski, spriežot pēc līdzīga izskata piemēriem tirgū, pirkuma cena, visticamāk, tomēr bijusi augstāka ministra krēslam, jo tā apdare nav no auduma, kas tradicionāli ir lētākiem izstrādājumiem nekā krēsliem ar ādu vai ādas imitāciju. Līdz ar to Ata Slaktera pieņēmumam netrūkst pretargumentācijas un tas ļauj arī izvirzīt pretjautājumu – vai lēts ir ministra krēsls vai arī viņa populisms, ar ko ministrs uzstājas?


FOTO:

Finanšu ministra krēsls (Finanšu ministrijas foto)

 

 

„Kas notiek Latvijā?” vadītāja krēsls šobrīd (Agneses Štrauses foto)

 

„Kas notiek Latvijā?” vadītāja krēsls agrāk – attēlā redzama arī LTV darbinieku pašdarināta konstrukcija, kas bija nepieciešama, lai krēsls neslīdētu pa grīdu (Guntara Ošenieka foto)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: