Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 19.09.2020.
 

Valdības plāns „iesaldēt” algas - nepieciešamība vai kļūda?

Valsts budžets`2010

09.09.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 56
Valdības plāns „iesaldēt” algas no valsts budžeta finansētajās nozarēs un veidot nākamgad budžetu ar 1,85% deficītu ir izraisījis plašas iebildes un kritiku. Taču ir arī atbalstītāji. Cik valdības nostāja ir pamatota un kādas ir alternatīvas – tas ir šīsnedēļas „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.
Šoreiz valsts budžeta projekta tapšana ir īpaši aktuāla saistībā gan ar plānu saskaņošanu ar darba devējiem un darba ņēmējiem, gan ar konceptuāliem risinājumiem ekonomiskās lejupslīdes apstākļos. Algu pieauguma apstādināšana nozīmē agrāko arodbiedrībām doto solījumu nepildīšanu. Cik tāds solis ir pamatots un pieņemams? Kādas var būt tā sekas? Kādas ir alternatīvas iespējas mazināt valsts budžeta izdevumus, attiecībā uz atalgojumu vai citiem izdevumiem? Kam ir stiprāki argumenti atšķirīgajos viedokļos par budžeta deficīta apjomu? Cik pieņemams ir Latvijas Bankas prezidenta aicinājums veidot bezdeficīta budžetu? Kādi ir plāni par iespējamiem ekonomikas stimulēšanas līdzekļiem, gan nodokļu izmaiņu, gan citās formās?

Nevienprātība valdošajā koalīcijā un opozīcijas iebildes liecina, ka budžeta apspriešana kļūst arī par politiskās (ne)stabilitātes faktoru. Vai valdības krišana ir reāls scenārijs un vai tam sekotu kāds labāks risinājums? Kādi gan šai koalīcijai, gan viņu oponentiem ir redzējumi par ilgāka termiņa plānošanu attiecībā uz valsts tautsaimniecības attīstību, kā arī valsts budžeta ieņēmumiem un tēriņiem?

KNL aicina skatītājus arī savos jautājumos un komentāros izteikt versijas par budžeta ekonomijas iespējām un citiem risinājumiem, ko varētu apspriest diskusijā.

Raidījumā piedalīsies:
Ivars Godmanis, Ministru prezidents (LPP/LC)
Atis Slakteris, finanšu ministrs (TP)
Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Bankas prezidents
Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs
Augusts Brigmanis, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs
Valdis Dombrovskis, Eiroparlamenta deputāts (JL)
Andris Vilks, „SEB bankas” galvenais ekonomists
Gatis Kokins, partijas „Sabiedrība citai politikai” priekšsēdētājs
Valdis Keris, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs
Elīna Egle, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore
Vilnis Rantiņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas padomes loceklis, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs
Inese Kamarūte, atalgojuma pētījumu un konsultāciju uzņēmuma „Fontes grupa” valdes priekšsēdētājaKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: