Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 27.11.2020.
 

Godmaņa solījums par algām – spēkā tikai nedēļu

Valsts budžets`2010 video_f

04.09.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 7

Skaļu neapmierinātību šodien ir izsaucis valdības ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums nākamgad neparedzēt algu paaugstinājumu nevienā no valsts sektora profesijām, tai skaitā mediķiem, policistiem un pedagogiem. Ir skaidrs, ka brīdī, kad arvien redzamākas kļūst ekonomikas bremzēšanās pazīmes un budžets nepildās tik labi, kā iepriekš plānots, valdībai ir pamats pārskatīt vecas prognozes un meklēt budžeta līdzekļu taupīšanas iespējas, kas gan nenoņem atbildību par to, cik šīs prognozes bija adekvātas jau to izteikšanas brīdī. Taču apgalvojums, ka zināmi algu pielikumi būs, lai arī ne iepriekš solītajā apmērā, nav vecs – ministru prezidents Ivars Godmanis to publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” pavēstīja vēl 27.augustā. Iepriekš tika ziņots, ka valsts iestādēm savi izdevumi 2009.gadā būs jāsamazina par vismaz 20%, šodien šis skaitlis ir noslīdējis jau līdz 10,67%. Tad ir jāvaicā, vai algu iesaldēšana sabiedriski tik nozīmīgajām profesiju grupām ir saistīta ar nekādā veidā nerisināmu līdzekļu trūkumu vai drīzāk ar to, ka nedēļas laikā valdības pārstāvji ir izvēlējušies pārlikt tēriņu apcirpšanas fokusu tālāk no pašu vadītajām ministrijām.

Video: Ministru prezidents Ivars Godmanis par algu paaugstināšanu 2009.gadā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 27.08.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: