Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.09.2020.
 
Lai cik dažādi interpretē sestdien notikušās tautas nobalsošanas rezultātus, arvien ir un paliek pamats jautājumam par iespējamām ārkārtas vēlēšanām. Tas saistāms ne tikai ar pašu referenduma rezultātu, bet arī ar turpmāko Saeimas rīcību attiecībā uz Satversmes grozīšanu.
Sanita  Sanitinja@one.lv  15:13  |  04.08.2008.

Es piekriitu, ka uz doto briidi uzreiz neveelos atbriivot Saeimu, un ka neesmu ne pret opozicijas, ne pret koalicijas darbu, bet par Saeimas uzticiibu kopumaa. uz sho briidi man ir taada sajuuta, ka Saeimas dotie 4 gadi jau ir par daudz dots, jo kaa redzam, cik biezhi mainaas valdiiba (nevar nostraadaat ilgaak par 1 - 1.5 gadu). es pat labpraataak balsotu nevis par Saeimas aarkaartas atbriivoshanu bet gan par Saeimas darba ilguma samazinaashanu. jo ja Saeima straadaatu normaali, tad vinjiem nevajadzetu satraukties par to vai vinji tiks ieveeleeti vai nee.. jo cilveeki jau spriezh peec darbiem, ne peec soliijumiem ( bet ja straadaa slikti, tad veertee peec jaunpienaakusho partiju soliijumiem , jo ieprieksheejiem vairaak netic - kaa tas notikaas ar JL - man domaat ka tikai taadeelj vinji uzreiz tika Saeimaa). 

Juks  mara.dreimane@inbox.lv  16:44  |  04.08.2008.

Tauta tika iebiedēta: "Lata devalvācija", "Krievi pārņems varu", "Nestabilitāte valstī", "Brāķa likums" utt., un tiešām daudzi nobijās - kvorums nebija. Savulaik, Šķēle pabiedēja pensionārus, ka samazinās pensiju par 7 latiem un referendumam nebija kvoruma. Viss atkārtojas. Baidīšana "nostrādā", taču atgriežas pie baidītāja kā bumerangs. Vienmēr. Izņēmumu nav. 

Sanita  Sanitinja@one.lv  17:12  |  04.08.2008.

hih .. tiko dzirdeeju ka Godmanis esot izteicies, ka tauta varot izteikt savu viedokli katru otro gadu (saeimas veeleshanas un pashvaldiibu veeleeshanas).. tikai vinsh aizmirst to ka: 1) ne visaas pashvaldiibaas ir taas pashas partijas kas saeimaa; 2)ne jau partijas taisa lielaakaas shmuces, bet gan cilveeki, liidz ar to ciesh partiju reitingi... zheel gan ka taa... 

inese  inese444@fsmail.net  19:12  |  04.08.2008.

Pēc šī referenduma es jūtos vīlusies latviešos, un ne tik daudz par to, ka Satversme netika izgrozīta, bet gan par to, ka tik un tā lielākajai daļai latviešu bija vienalga. Protams, ir prieks par tiem mazliet pāri 40%, bet 60%, pēc manām domām, bija vienalga. Liekas, ka latvieši nav pelnījuši savu zemi, kas tiem kā dāvana no debesīm, bez kariem un līķu grēdām, ir tikusi atgriezta tiem atpakaļ un ielikta to klēpī. Ir tautas, kas gadu desmitiem cīnās, lai tiktu pie tādas laimes. Un arī tad, ja valstī nav labklājības vai tā iet 'sviestā', tad tas ir tas, ko šis 60%-tīgais latvietis ir pelnījis, jo viņam tak ir vienalga. Ja tev nav bijis viedoklis lietā, kas ir bijusi tava atbildība, tad kā tu vari prasīt kādu atbildību no kāda cita........... Uz prezidenta priekšlikumiem par to, ka Satversme varētu tikt grozīta, lai tautai būtu šīs saeimas atlaišanas tiesības, raugos ar dalītām jūtām, jo redzot to, kā līdz šim lietas ir tikušas darītas, to var padarīt par farsu, ar skaistu žestu piešķirot šādas tiesības teorētiski, bet praktiski to padarot par gandrīz neizdarāmu uzdevumu ar apgrūtinājumiem 4 gadu garumā, jo kurš tad zāģēs to zaru, uz kura pats sēž. 

Ilga    13:06  |  05.08.2008.

A.god.J.Dombura k-gs izveidojiet vienu raidījumu ,ar bijušajiem rūpniecības direktoriem t.i. VEF,Vagonu rūpnīca,Sarkanais Kvadrāts,Sarkanā Zvaigzne,Popova Radio rūpn.u.c.un pieaiciniet I.Godmani un uzdodiet vienu jautājumu kur palika visu uzņēmumu iekārtas ,ko bija saražojuši mana gada gājuma strādnieki. tel.26408102 

guna    13:36  |  05.08.2008.

Gāju balsot ar savu ģimeni, kaimiņiem un nekādi nespēju noticēt, ka tautas lielākajai daļai (60%) ir vienalga, ka tos var iebiedēt un atturēt no balsošanas. Nu tad turpināsim skatīties Kalvīša ņirdzīgajā ģīmī un klausīties TP pārliecinošajā demagoģijā, ka lielākā daļa tautas ir apmierināta ar notiekošo, ka valstī viss ir kārtībā. 

meitene    15:17  |  05.08.2008.

skatoties uz libani peedeejaa raidiijumaa pirmo reizi taa pa iistam sapratu cik ljoti vini muus neieredz un man kljuva baisi 

pūce    09:47  |  06.08.2008.

Ārkārtas vēlēšanas būtu labākais risinājums, bet vai likumdošanā tādas ir paredzētas? 

Juris    19:47  |  06.08.2008.

Pareizi Domburs saka, Ja vini to neizdaris, tad pamats bus atlaists Saeimu, bet shobrid tada pamata nav un atlaists Saeimu neskaidra referenduma del butu antidemokratiski! 

L.Brigmanis  blj@tvnet.lv  20:04  |  06.08.2008.

Pievērsiet uzmanību prezidenta Zatlera šodien Saeimas uzrunā izteiktai domai:"Svarīgāk ir, lai jaunās vēlēšanās tiek ievēlēts politiskajai situācijai atbilstošāks un tautas gribu precīzāk pildošs parlamenta sastāvs." Te jau ir tas āķis, kura esamībai piekrīt aizvien vairāk vēlētāju. Ja šodien tauta vai prezidents atsauc Saeimu, tad pastāvošā vēlēšanu sistēma bez nopietnām tās reformām nevar nodrošināt cita, labāka Saeimas sastāva ievēlēšanu iepriekšējā vietā. Bet šīs reformas iespējamas tikai vēlreiz pārvarot visspēcīgāko pretestību no politiķu puses. Tiesības atsaukt Saeimu ir laba lieta, bet grūts cīniņš par vēlēšanu sistēmas reformu vēl priekšā. Galīgi nav skaidrs, kurš būs tas spēks, kas uzņemsies izskaidrot vēlētājiem šo reformu svarīgumu un organizēt viņu aktivitātes. Bet bez tā Saeimas atsaukšanas nedos gribēto rezultātu par tautai draudzīgas varas veidošanu Latvijā. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: