Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 05.07.2020.
 
Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu biedrība “Mozaīka” pirms neilga laika paziņoja, ka Latvijā vajadzētu pieņemt gan partnerattiecību likumu, gan likumu par kopdzīvi. Maija beigās Eiropā kļuva par vēl vienu valsti vairāk, kur viendzimuma pāriem ir iespēja savu kopdzīvi reģistrēt oficiāli: Norvēģijā parlaments pieņēma likumu par viendzimuma laulību legalizāciju. Šis likums ļauj stāties laulībā viendzimuma pāriem, adoptēt bērnus un lesbietēm veikt mākslīgo apaugļošanu par valsts līdzekļiem. “KNL” redakcija vēlējās uzzināt, cik lielu atbalstu no Latvijas politiskajām partijām gūtu partnerattiecību likums, kas ļautu gejiem un lesbietēm reģistrēt laulības.
guga    15:26  |  25.06.2008.

Šobrīd vienīgias pieņemamais variants varētu būt - partnerattiecību reģistrācija. Vārds laulība nav pieņemams, bērnu adopcija vismaz pagaidām arī nē. Man personīgi nav skaidrs, kādu psiholoģisko ietekmi uz bērnu var atstāt šādas attiecības redzot katru dienu. KO saka psihologi - Kāpēc veidojas šāda veida attiecības, jo no dabas attīstības likumiem tas ved strupceļā, jo bez pretējā dzimuma bērnu jau radīt nevar. 

Zebra  navpasta@inbox.lv  18:04  |  25.06.2008.

"cilvēki sapratīs, ka homoseksuāļi ne ar ko neatšķiras no heteroseksuāļiem,” savu viedokli pauž Linda Freimane." Šie ir meli. Atšķirības ir, tas tak vienozīmīgi. "Evita Goša ir pārliecināta ... viena dzimuma pāri Latvijā tiesiski ir neaizsargāti.”" Atkal meli. Šie ļaudis ir tieši tāpat tiesiski aizsargāti kā visi citi sabiedrības dalībnieki. Un nav viņiem nekādas īpašas diskriminācija. Šādu nezkādu diskrimināciju izdomāja mozaīka. Politiķi savukārt kā jau mīkstmiešiem ienākas mēģina izlocīties starp Eiropu un Latviju, bet tas neizdotos, ja šeit būtu patiesi neatkarīga valsts. Eiropas pieredze... mjā, leksim visi grāvī, tad jau redzēs kur un kā trāpīsim. Piekāst to pieredzi, kas jau sen ir cilvēkiem zināma. 

ukris    23:45  |  25.06.2008.

Янис молодец !!!супер мужик. 

Djego  diegacilpa@tvnet.lv  01:37  |  26.06.2008.

Nu moins,man nav ko teikt.Tas tik vēl trūka,lai Latvijā pidariem atļautu laulāties un adoptēt bērnus.Viņus visus kā vienu-izsūtīt uz Sibīriju.Vai izbarot lauvām.Lai nekropļo normālo sabiedrību. 

job    10:51  |  26.06.2008.

Cerams, ka tiešām drīz Latvijā varēs laulāties vīrietis ar vīrieti un sieviete ar sievieti un adoptēt bērnus. Viendzimuma laulības tagad pieejamas Norvēģijā, un tāds pats likums tiek gatavots arī Zviedrijā (kur jau pieejamas partnerattiecības). Latvija uz pārējo Eiropas valstu fona izskatās kā baltais zvirbulis, kas iet roku rokā ar nabadzību un atpalicību. 

Intars Lejiņš  llpp2@inbox.lv  14:13  |  26.06.2008.

Šķiet, ka "Mozaīka" pa priekšu rada problēmu, tad to "demonizē" līdz ārprātam un pēc tam mēgina pati to apkarot. Vai tiešam homoseksuāli cilvēki tiek, kā īpaši diskriminēti mūsu valstī...? Vai kāds ir nosists, bez pajumtes palicis, izdzīts no valsts..? Kurš no šiem cilvēkiem, kas regulāri sevi eksponē masu mēdijos būtu atpazīstams, ka liels cietējs..? Jau minētie Linda Freimana vai Evita Goša? Man vismaz tāds priekšstats nerodas. Savukārt pilnīgi nav saprotama, kaut kādu īpašu privilēgiju un likuma normu izstrādāšana vienai šaurai cilveku grupai (Lindas Freimanes iztekumi par 150 000 homoseksuāliem cilvēkiem Latvijā vienkārši liekas absurdi) un pie tam vēl uz kā pamata... uz atšķirīgas seksualitātes. Tas varbūt neattiecas uz tieši uz laulību, bet ja mani atmiņa neviļ, bija te pirms laika tāda diskusija par īpašu likuma pantu iestrādāšanu krimināllikumā, par vēršanos pret šādu dzīvesveidu. Ja pareizi saprotu tad cilvēka seksualitātē un tas ko viņš ar to iesāk, skar caurmēra viņa privāto dzīvi. Vai tad šadā griezumā mūsu valstī ir kaut kas liegts (ja nu vienīgi kontakti ar nepilngadīgajiem) - ko tu vēlies, to tu iesāc ar savu seksualitāti, kopojies kaut ar galdu vai krēslu. Vai es kā heteroseksuāli orientēts arī varētu sniegt, kādas likumdošanas iniciatīvas balstotiers tikai uz to, ka esmu heteroseksuāli orientēts. 

Djego    21:39  |  26.06.2008.

A kur palikusi minoritāte-mētelīsa virinātāji? Vai viņiem nav ko teikt? Pēdējais laiks pieņemt likumu atļaut virināt mētelīti un masturbēt publiskās vietās,parkos,skvēros,autoostās,dzceļa stacijās,kino,operā,utt.Tas taču būtu demokrātiski.:)) 

edy    23:48  |  26.06.2008.

Pilnīgs sviests!!! Jā, man arī uznāca smieklu vētra par Miss Lindas minētajiem 10% Latvijas iedzīvotājiem, kuri esot homīši - tas toč ir pilnīgs sviests, ko tādu apgalvot, varbūt viņa to dara par pamatu izmantojot to pētījumu, kurā piedalījās 33 respondentu??? Tiešām pilnīgs sviests & lai Eiropa ar savu sviestu iet ieskrieties, bet Latvijā neko tādu nepieļausim!!! 

Intars Lejiņš  llpp2@inbox.lv  12:25  |  27.06.2008.

Varētu turpmāk arī zagšanu teiksim pasludināt par alternatīvu iztikas sagādes veidu. Nu ko var darīt, ka vienkārši gribās... kadam kaut ko paņemt, kas nepieder man. 

job    13:50  |  27.06.2008.

Visus nelabvēļus droši vien kaitina raksta virsraksts un skaudrums par to, ka Latvija virzās uz priekšu, bet paši netiek līdzi. 

Egons    18:29  |  27.06.2008.

Šādu kroplīgu dzimumattiecību faktu var apstiprināt dažādu pilnvaru palīdzību-tādēļ jau nav jāslēdz laulība. Adoptēt, vai arī citādi iegūtus bērnus šādās "ģimenēs" audzināt ir NOZIEGUMS, jo divu tēvu vai māšu "ģimenē" audzis bērns te vairs nesaskata kroplību. Skaidrojums te viens: "homīšu" tomēr ir par maz un tālab jāsāk rūpēties par viņu atražošanu. Kādēļ mūsu galvenā "importa lesbene" nevarēja palikt mītnes zemē? Pie reizes gribu uzdot jautājumu šādu kroplību aizstāvjiem; kādēļ nelegalizēt laulības brāļu un māsu starpā? No bērna viedokļa tas būtu humānāk. 

I......    15:14  |  06.05.2011.

1. Homoseksualitāte, nav kroplība! 2. Latvijā, homoseksuālas personas tiek diskriminētas...un tikai tāpēc, ka pārējā sabiedrības atsevišķa daļa, ir neizglītota šajā specifiskajā tematā. Arī tikai tāpēc, ka interesē vairāk citu dzīve, nevis sava dzīve. 3. Ļaujat, taču katram dzīvot pēc saviem ieskatiem! Katram ir savas tiesibas, un ar likumu, kas Latvijā ir augstākais juridiskais spēks, nav noteikts, ka nedrīkst izveidot homoseksuālas attiecības. 

......I    13:28  |  10.05.2011.

1. Kāpēc nav kroplība? Vai tad, piemēram, suns ar piecām kājām nav kroplība? Piedzimis tāds dabiski, bet ne tāds kā visi. Tīri fizioloģiski ir redzams, ka daba paredzējusi būt kopā vīrietim un sievietei nevis viena dzimuma pārstāvjiem. 2. Kādā veidā tiek diskriminētas? Vienkārši paši ar savu uzbāzīgo "reklamēšanos" ir riktīgi piegriezušies un izpelnās agresīvu attieksmi. Tieši tāpat kā jebkurš uzbāzīgs kolēģis, kaimiņš, suns, kaķis utt. Riebjas nevis tāpēc, ka ir kaķis, bet tāpēc, ka uzbāzīgs un nekaunīgs. 3.Kurš tad to neļauj? Bet ļaujiet arī jūs citiem dzīvot mierīgi pēc saviem ieskatiem, nevis kā tādas uzmācīgas mušas bāzieties virsū ar savu filosofiju. Ko tad brīnieties, ka pret jums izturas tik pat iecietīgi kā pret uzmācīgām mušām? 

julija  kristina.akulova.93@mail.ru  13:28  |  31.03.2012.

pasakiet ludzu kur latvija notiek homosukseolistu kazas?un vai vispar tas ir atlauts latvija????? Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
 

     

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: