Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 07.07.2020.
 
Ja gribi mieru, gatavojies karam, vēsta paruna. To var pārfrāzēt arī, spriežot par Latvijas ekonomiku. Vakar „Kas notiek Latvijā?” debatēs šo versiju vienā vai citā redakcijā pārstāvēja vairākums oponentu, tomēr premjers un ministri šķiet vai nu piesardzīgāki, vai arī optimistiskāki. Pat neizvēloties jebkuru no šīm divām versijām, jautājums ir par to, cik liels ir pamatojums izvēlēties vienu no tām un, vajadzības gadījumā, gana ātri mainīt. Neatkarīgi no tā, vai lietojam vārdu krīze, recesija, stagnācija vai dajebkādu citu.
B&P    19:55  |  12.06.2008.

Manuprāt valdībā ir apjukums, un nav īstas skaidrības ko darīt. Ja jau Godmanim buutu zināms kā rīkoties, viņš darītu. Domāju, premjers nepārprotami jūt sabiedrības spiedienu uz sevi. Cilvēki gaida, valdības rīcību sarežģītas valstiskas situācijas risināšanai, bet notiek tāda kā mīņāšanās uz vietas. Dīvaini, ka visoptimistiskākie raidījumā bija premjers un A.Slakteris. Lai man piedod šis ļoti emocionālais cilvēks, kurš nu dara ko var un saprot, bet es neticu, ka viņš varēs valsti izvest no šīs situācijas. Viņš ar savu neizlēmību visu salaidīs grīstē... Pieļauju, ka jau rudenī viņa vietā redzēsim citu cilvēku... atsitīsimies, visi, ka maz neliksies( kāda tur mīkstā piezemēšanās...).Pārāk bikli tie rīcības plāni...Ir situācijas, kad nedrīkst baidīties rīkoties, ši ir īstā... 

lora    20:28  |  12.06.2008.

"Esmu sapratis, ka cilvēki, nevis negrib izteikties, bet - neprot!" Tieši tas pats ar mūsu premjeru - viņš jau darītu, ja vien prastu - ja vien zinātu, ko! Bet nezina! Un nezina, ko darīt, jo nesaprot, kas īsti notiek un kā to labot! Bet nesaprot - jo palīgi... tādi paši nejēgas! Katrs kaut ko murmulē savā lauciņā, bet - kopā lielo bildi salikt nespēj=neprot neviens! 

Raimonds    05:59  |  13.06.2008.

Vai palaidu garām, bet burvju vardiņi - cilvēkresursi, to kvalitāte, izglītība, ilgtermiņa pasākumi izglītībā un tā saikne ar inovatīvu ražošanu kaut kā neizskanēja. 

Toms  toms_cirulis@inbox.lv  13:34  |  13.06.2008.

Kaut būtu tikpat pozitīvs, kā tie tur ''augšā''.. Būs tas pats kas ar inflāciju, ir pieņemts slepenais plāns, inflācija kritīsies un esmu stabilitātes garants utt., tik kaut kur nozuda ar visu savu stabilitāti, un tagad esam tur kur esam. Un ir jau labi, ka palīdzēs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, bet pavisam ir cits, kas viņus izmantos, jo kā liecina statistika, tad uzņēmumi ir diezgan pesimistiski pret turpmāko uzņēmumvadību nākotni Latvijā un šo uzņēmuma skaits turpina pieaugt. Un Godmaņa kungs, iemācieties arī uzņemt kritiku, nevis katrreiz šķobīties vai mest ar roku. Tā kā esmu tikai students, un neesmu piedzīvojies TF laikus tad esmu tikai lasījis grāmatas par Tautas frontes laikiem, un jūs tur tiešām esat atspoguļots kā goda vīrs, bet tagad redzot kāda ir jūsu attieksme pret cilvēkiem, esmu stipri vīlies jūsos. Un ir tak krīze valstī, ja nē, tad jau tuvojas, un ir tak jāpieņem kaut kāds cits plāns budžetam, nevis izlikties, ka nekas nav un turpināt strādāt tāpat kā bija valstī augšupejas ciklāa. kaut vai paskatīties cik veikali jau ir ar zīmīti - ''slēgts'' , palasiet ziņas cik ražotnes samazina darbiniekus, kādas ir uzņēmuma prognozes utt.. varētu turpināt un turpināt. Ir samazināta naudas plūsma valstī, un tas var kaitēt ikvienam. Tas,ka tagad bezdraba līmenis paliek tāds pats tas ir ok, bet cik man atmiņa neviļ, tad vasarā parasti samazinās. 

Svešinieks    14:53  |  13.06.2008.

Pirms paris gadiem Grinspens teicis, ka krīze ASV nākšot tai par labu. Krīze atbrivo ekonomiku no muļķiem, kuri augšupejas posmā zaudējuši realitātes sajūtu. Turklāt naudas līdzekļus, kuri bija ieguldīti nekustamajos īpašumos, tagad var izmantot citās nozarēs. Ķīniešu valodā «krīze» arī nozīmē «iespēju». Tāpēc krīze drīzāk jāpārslimo nekā jācīnās ar to. Tas, ka krīzes smagums ir saistīts nevis ar pašreizējas valdības darbību, bet ar tās bezdarbību iepriekšējos treknajos gados, nav jāskaidro. Par to, kas jādara, runāja tik bieži, ka dažiem jau šķiet neērti atkārtot to pašu simto reizi. Bet politiķi atgādina telivizoru meistaru, kurš labi zin, ka ir vienkārši jāmaina drošinātājs, bet putro galvu televizora īpašniekam lai izspiestu no viņa vairāk naudas. Šie ugunsdzēsēja piezīmes ekonomikas un likumdošanas reformas vietā var raksturot ar viena baltkrievijas lauku savādnieka izteikumu «Nav laika braukt, ir jāiet». Bet varbūt labāk «dienas pusi pazaudēt, un pēc tam pusstunda laikā aizlidot». Īstas reformas būtu daudz labāk par šiem psihoanalīzes seansiem «Nepsihojam, krīze ir tikai mūsu galvās». Atvainojos, aizsapņojies, uz kādu brīdi aizmirsis kur dzīvoju. Patīkami pārmaiņas pēc paklausīties ekonomistu viedokli par Latvijas ekonomiku, piemerām, Oša kunga izteikumu, ka ekonomika esot zinātne par to, kas nav jādara. Ideju par to, ka enerģētikas problēmas var arī risināt, ieguldot energoefiktivitātes paaugstinašanā, veiksmīgi aizbīdīja malā, jo tā nozīmē gan enerģijas ražotāju peļņas gan patērētāju atkarības samazinašanu. Par Sudrabas kundzes priekšlikumu novertēt ietaupījuma ekonomisku jēgu. Ja jums ir mašīna ar trim riteņiem, būs stulbi taupīt, nepērkot ceturto. Turklāt, ja viens lats ienesīs pēc gada 3 nodokļos vai citā veidā, arī kadēļ taupīt? Bet šodien politiķi tik tālu uz priekšu nedomā. Ja Keins teicis, ka garā laika posmā mēs visi esot līķi, daži politiķi var teikt, ka garā laika posmā viņi esot cietumnieki. 

vasjad    16:29  |  16.06.2008.

Pirms Ulmaņa apvērsuma nebija tādu nejēdzību un valsts izzagšanas gadījumu, kā tagad. Tomēr Kārlis pareizi noveda kārtību un pārtrauca politisko bardaku. Redzētu viņš šodien, ko dara tautas kalpi – domāju apvērsums, kuru viņš sataisītu būtu ļoti vardarbīgs, jo pārāk nekaunīgi zog no valsts. Pat tur, kur jāskatās par kārtību ar korupciju. Bet varbūt tāda KNABA funkcija – atņemto paņemt sev? Un drīz Saeima pieņems attiecīgu likumu? Bet bez jokiem - ja nespēsiet ievest kartību valstī, atgriezt visus nozagtus kredītus no G-24, BB, citas mahinācijās pazudušo naudu, tad tas pierādīs – Latvijas tauta nav spējīga pārvaldīt Latviju un būt neatkarīga! Un nav šis zemes cienīga, bet var un prot tikai dejot, dzert alu-šņabi, dziedāt, zagt un priecāties par to, taisot referendumus! Un bez diktatora nav spējīga dzīvot. Bet savs diktators nespēj savaldīt savas zemes noziedzniekus! Tāpēc un Ulmanis, nespējot novērst Latvijas izzagšanas, pieaicinājis 1940. gadā krievus – lai tie izglābtu Latviju, tāpēc un teicis – „Palieciet jūs savās vietās...!” Un pareizi izveda uz Sibīriju – tie bija ne represētie, bet zagļi, tikai tolaik daudz labākie un ar mērās sajūtu – ne šodienu bezkauņas, kuriem maz - cik ne dod! Un pareizi šāvuši gan krievi, gan vācieši tolaik, jo citādi sen izzagtu Latviju paši Latvijas tautieši – kā to dara šodien! Bet tolaik Staļins, Hitlers, PSRS saglabājuši Latviju no izzagšanas! Labāk bija okupācijas un deportācijas, kuras ļāvušas saglabāt Latviju un tagad vēl kaut kas palika un mūsu valdniekiem zagšanai un pat parasto cilvēku izdzīvošanai no Latvijas! Tāpēc, deputāti, politiķi, drošībnieki – kuri vēl palikuši godīgie, gudrie, drosmīgie, neaptraipīti ar šaubīgajiem darījumiem (ja šādi cilvēki vel palikuši nepārdotajā LR daļā (ja šāda daļa kaut kur vel ir))– atrodiet sazagtos miljardus (pat uz ārzemēm izvestus), notiesājiet noziedzniekus un krāpniekus, kuri ir atbildīgie par to (ja jums pietiks prasmes, drosmes, spēku). Jo tagad ne okupanti vai fašisti – Latvijas cilvēki vadījuši brīvo valsti! Un visas valsts pārvaldes kļūdas, valsts atbalstītas afēras, noziegumi, sliktais – darīts ar viņu atbalstu! Ar savu stulbu politiku, naudas darīšanu par jebkuru cenu un ar krimināla noziednieciskajiem līdzekļiem, ar apzagšanu, tieši Latvijas politiķu lielākā daļa sagandēja brīvības cīnītāju piemiņu, valsts neatkarības garu vairāk, nekā visi Latvijas ienaidnieki!!! Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: