Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.05.2020.
 
Kad pagājušā gada vasarā Valsts prezidents izveidoja konstitucionālo tiesību komisiju, par kuras priekšsēdētāju kļuva Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis un viens no Latvijas Republikas 4. maija Neatkarības deklarācijas autoriem Egils Levits, diez vai kādam no respektablajiem komisijas locekļiem ienāca prātā, ka viņu secinājumi taps mirklī, kad Satversmes grozījumi atrodas sabiedrības dienaskārtības degpunktā. Arī šobrīd E. Levits cenšas daļēji distancēties no Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) ierosinātajiem Satversmes grozījumiem, kas paredz tiesības tautai atlaist Saeimu, tomēr atzīst, ka tie nav pretrunā Satversmes garam. Diskutējot par labāko risinājumu pašreizējai politiskajai situācijai, viņš neaizmirst arī norādīt uz priekšrocībām. ko dotu vēlēšanu sistēmas maiņa, kā arī uz nosacījumiem, pie kuriem būtu pamats atlaist esošo Saeimas sastāvu.
Andrejs    20:48  |  25.03.2008.

Jā, izlasot tiesneša Levita interviju, tiešām viss nostājas savās vietās, lai gan Satversmes grozījumu jautājums ir komplicēts. Tautas tiesības atlaist Saeimu tomēr ir svarīgākas par bažām, ka tās varētu tikt pārāk bieži izmantotas, tādēļ faktiski arodbiedrību ierosinātie grozījumi būtu jāatbalsta un jāiet parakstīties. Piekrītu arī, ka tīri teorētiski šīs tiesības vajadzētu dot Valsts prezidentam, neliekot viņam riskēt ar savu amatu, lai gan neesmu pārliecināts, ka Zatlers ir īstais vīrs lai pildītu šādu „arbitra“ lomu. Interesantas ir Levita piebildes par opozīcijas lomu. Man jau arī likās kaut kā jocīgi, ka Jaunajam laikam tagad nav vairs nekas pret uzņemšanu valdībā. Ja tas tā notiktu, tas Saeimā vairs nebūtu latviešu opozīcijas. Kaut gan - tas arī nekas, tas nākamajās vēlešanās nāktu par labu Kalnietei un Kristovskim. 

Jelgavnieks    21:01  |  25.03.2008.

Lūdzu ievērojiet šo teikumu: .....Taču principā ir jāapzinās, ka tautu ir jēga aicināt uz priekšlaicīgām vēlēšanām tikai tad, ja tai tiek piedāvātas skaidras alternatīvas. Un vai mums tiek piedāvāta skaidra alternatīva? Jaunlaicēni taču neko sakarīgu nespēj noformulēt, pārējās partijas ārpus Saeimas (sociķi, Kristovska/Kalnietes grupa) veidojums vēl ir pārāk neizteiksmīgi veidojumi.... Šobrīd neredzu jēgas Saeimas atlaišanai, sabalsos atkal tikai tos pašus koruptantus, kas tad atkal varēs runāt par tautas „dāvāto” uzticību. 

Studente    09:22  |  26.03.2008.

Levits ir viens no nedaudzajiem cilvekiem, kurs spej sarezgitas lietas saprotami izskaidrot un argumentet. Man tadel loti patik vina lekcijas. Tautai jabut tiesibam atlaist Saeimu, tacu tikai tad, ja prezidents nav pareizi novertejis situaciju, un smagas krizes apstaklos to tomer nedara. 

PAMELA  ja  12:25  |  26.03.2008.

ES TOMĒR NESAPROTU,KAPĒC ĻAUDIS TIK PĀRLIECINĀTI,KA NAV ALTERNATĪVAS.NU nevajag veidot n-ās jaunas partijas no tiem pašiem kadriem.Kas mainīsies?Tie kas nebija spicē,būs tur.Nu un?Vajag mainīt lietu kārtību vecajās partijās,tur iesaistīt jaunus censoņus un Batjkas,Šķēles,Šleserus/Lesčinskus izmēzt politiskajos Getliņos.Nevar ļaut vienai"lokomotīvei"vilkt visus Latvijas vēlēšanu iecirkņus.Domaju,ka pēc gadījuma ar Loskutovu tauta būs kļuvusi gudrāka un politiski nobriedušāka.Nevar ticēt pozitīvisma kampaņām,bet ir jāvērtē deputātu kandidātu iepriekš padarītais reāli.Ja nu batjkas grib būt sarakstā,tad lai atrodas sarakstu lejasgalā.Ir kaut kas radikāli jāmaina,lai zinātniskā komunisma nesēji,netiktu atkal pie valdīšanas 1/2 gs.Atruna,ka jauniem nav pieredze neiztur kritiku,jo tik dumju politiķi kā Zatleru,diez'vai Latvijā vēl var atrast,pie tam korumpētu.Politmafijas astoņkājim ir kaut taustēkļi jānocērt,labāk būtu galvu. 

Juris B.    14:47  |  28.03.2008.

Egils Levits pareizi norada uz aktivas opozicijas lomu demokratija. Tacu patlaban opozicija Saeima (JL) ir bezzobaina. Krievus es te neskaitu. Tadel jau ari nepieciesamas tautas tiesibas, nemt lietas savas rokas! Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: