Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 19.09.2020.
 

Spriedums pasu viltošanas lietā pārsūdzēts

Iekšlietas, policija

18.03.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 1
Rīgas apgabaltiesā pārsūdzēts spriedums, kurā bija apsūdzēts Jurijs Polkovņikovs par viltotas pases izmantošanu. Kā zināms, pirms mēneša Rīgas Centra rajona tiesa par viltotas pases izmantošanu J. Polkovņikovam nosprieda divus gadus nosacīti, taču apsūdzētais uzskatījis, ka sods ir pārāk bargs. Minētais gadījums saistīts ar pasu viltošanas afēru Pilsonības lietu un migrācijas pārvaldē, kur pērn tika atklāta aptuveni 100 Latvijas Republikas pasu nelikumīga izsniegšana.

Jurija Polkovņikova advokāts Viktors Vamža „Kas notiek Latvijā?” redakciju informēja, ka klients sūdzību pārsūdzējis, jo uzskata, ka sods ir pārāk smags. Zināms, ka prokurore tiesu debatēs pieprasījusi vien naudas sodu 40 minimālo mēnešalgu apmērā, taču tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku. J. Polkovņikovs savu vainu noziedzīgajā nodarījumā atzinis.

Jāatgādina, ka šī ir otrā tiesvedība pasu skandāla lietā. Pirmais spriedums, kurā bija apsūdzēta Krievijas pilsone Nataļja Rukina, noslēdzās ar izlīgumu – N. Rukina atzinusies noziedzīgā nodarījumā un tiesa piekritusi piespriest prokurora ierosināto sodu – 30 minimālās mēnešalgas, kā arī izraidīt N. Rukinu no Latvijas Republikas. Iespējams, tieši šis precedents J. Polkovņikovam devis ieganstu sūdzēties augstākā tiesu instancē, jo šajā gadījumā piespriesta nosacīta brīvības atņemšana.

Te gan jāņem vērā, ka J. Polkovņikovs atšķirībā no N. Rukinas ir Latvijas Republikas pilsonis. Minētais vienlaicīgi arī norāda, ka viltotās pases izsniegtas ne tikai Krievijas un NVS valstu iedzīvotājiem, bet arī Latvijas pilsoņiem. Laikraksts „Latvijas Avīze” pieļāvis, ka 2002. gadā Maskavā J. Polkovņikovs viltoto pasi nopircis, jo bija iesaistīts t.s. Kurgānas grupējuma lietā (bandītisms, slepkavība, cilvēka nolaupīšana u.c.), ko skatīja Maskavas pilsētas tiesa. „Ja Maskavas tiesa būtu viņu izsludinājusi starptautiskā meklēšanā (tas gan šo gadu laikā nav noticis), legāli robežas šķērsot ar īsto pasi nebūtu iespējams,” norāda laikraksts 19. februāra publikācijā.

Rīgas apgabaltiesa prasību pieņēmusi izskatīšanai, bet tiesas sēdes datums vēl nav noteikts. Tā kā spriedums ir pārsūdzēts, tad tā pilns teksts, kurā būtu sīkāk norādīti apstākļi, kādos J. Polkovņikovs ieguvis viltoto pasi, šobrīd nav pieejams.Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: