Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.02.2020.
 
Kad minimālā pensija sasniegs iztikas minimumu?
1-20 ; 21-25 ;
rams  rams@navigator.lv  08:16  |  28.02.2008.

nu gan man galīgi palika ne labi apsirdi pēc Domburšova, ja mums ir tāda Labklājības ministre, dievs stāvi mums klāt, es jau tā no šīs valdības cilvēkiem neko negaidu. P.rne: hihi es aizeju pie godmaņa saku vajag pensionāriem 0.61 ls šis man hihi nekā nebija būs 0.21 ls, es atkal hihi 0.61 ls, viņš haha 0.21ls nu tā mēs pavadam darbadienu. nu ta lūk nodokļtantiņ tu tur runā par reālu cilvēku izdzīvošanu, kas vairs nevar nopirkt pārtiku, apd.rsies ja esi ielīdusi tādā amatā, bet dabū līdzekļus. ir pagājuši 17 gadi tu biji visu laiku valsts aparātā hihi, haha cauri. demakova savai utopijas pilij dabūja naudu, godmanis neraudās kā tu izteicies ja tu aiziesi, tauta vēl jo mazāk, izdari kaut ko vismaz vai vācies atkal neredzā ierēdniecībā un dzīvojies zili zaļi uz tautas līdzekļiem, bet netracini to. 

Vilnis  aglims@apollo.lv  08:30  |  28.02.2008.

Ja Labklājības Ministrijā nav elementāras izpratnes un rēķina tādi speci kā raidījumā""kungs acenēs""tad arī trijos gados neko nesarēķinās.Jau padsmit gadus strādā pie šā jautājuma un izrādās ka rīcības programma ir tikai vārdos bet faktiski nav pat konceptuālu risinājumu varianti un šie ierēdņi ir momentāni paaugstināmi darbā nezin kur bet tikai ne patreizējā darbā. Absurdi ka ministrei Purnes kundzei nav ko pateikt,jo diemžēl arī pensionāriem ir augstākā izglītība un populisma vārdi izsauc domu par rīcību lai izbeigtu šo nesakārtotību valstī. Pie tam Slaktera kunga teiciens ...valdības labas gribas žests-----liecina ka pensiju jomā nav elementāras kārtības un dominē 1.mistisks iztikas minimums 2.trīskārtīgs nezin no kurienes grābts 45 Ls reizinājums 3.totāli amorāli ka ir pensiju pabalsts nevis uz darba stāžu pamatots aprēķins 4.strādājošie pensionāri par nostrādāto gadu saņem pensijas pabalsta pieaugumu dažus latus bet samaksā....un kur paliek šī nauda........ 5.ja pensionārs nestrādātu un būtu palicis uz 100Ls robežas tad pārrēķinātu par darba stāžu līdz 1996.g.Kāpēc ja strādā..nulle? 6.pilnīgi nesaprotams...kāpēc 150 Ls bet ne 180Ls jo nav nekāda ekonomiska pamatojuma šim ciparam.Kurš izdomāja? 7.Tā ir sevis glābšana un pilnīga patreizējās pensiju sistēmas ignorēšana Piedāvāju: Nekavējoties atkāpties no saviem posteņiem ministriem ,kuri nespēj atrisināt savos partiju kopsolījumos(deklarācijās)pausto par pensionāru elementāras izdzīvošanas iespēju nodrošināšanu 

Muhameds    08:44  |  28.02.2008.

Vakar skatīties raidījumu bija gan smiekīgi un gan skumji. Un šādas runas pēc 18 "neatkarības" gadiem!!!!!! Faktiski klusējot tiek gaidīts, kad tie pensionāri nomirs un vienlaiocīgi celtas visadas pilis, pasaulē dargākie tilti, ielās milzums janākā izlaidumu un ekskluzīvu mašinu u.t.t. Nu vai tiešām nav skaidrs, ka š valst nav tā ko gribējām atjaunot 1990.gadā un darbojās svešās interesēs. 

Aivars    09:20  |  28.02.2008.

Nesen bija 700 000 pensionāri, tagad 562 000! Vai kādam nav skaidrs, kas notiek? Vismaz Valdībā visiem ir skaidrs: pamazām problēmas atrisinās pašas no sevis. Jautājums: kapēc pensionāri nebalso par partijām, kas sola risināt viņiem sasāpējušos jautājumus? Kāpēc par Pensionāru Federācijas vadoni var iekārtoties LPP/LC biedre Verze, kas maina partijas kā cimdus un atbalsta Šlesera - Godmaņa līniju pensionāru mērdēšanā badā!? Par Purni nav vērts runāt. Tas ir traģiskākais ierēdņu paraugs, liekams vienā rindā ar Koķi, Aliku... 

meitene  vklavina@inbox.lv  09:22  |  28.02.2008.

Drausmīgā situācija ir izveidojusies mūsu valstī. Runājot par pensionāriem, grūti aptvert, ka šie cilvēki, kas nostrādāja valsts labā lielāko daļu no savas aktīvas dzīves, tagad ir nonākuši pie tā, ka viņiem ir jācīnās par maizes kukuli, bet sviestam, lai uz tās maizītes uzsmērēt, reti kādam pensionāram sanāk. Ar kādām domām šodien ir jāstrādā jauniešiem, redzot šodienas situāciju ar pensionāriem? Kāda nākotne sagaida viņus? Otrs, ļoti sāpīgs jautājums, par kuru, starp citu, pēdējā laikā ļoti reti tiek runāts, ir neaizargāta cilvēku grupa - invalīdi no bērnības. Esmu pati 3. grupas invalīde no bērnības un vīrs 2 grupas invalīds no bērnības. Vai mēs esam vainīgi, ka, piedzimstot veseli bērni 1975-1980 gados tika padarīti par invalīdiem, tāpēc kā nebija ievērotas vienkārši higiēnas normas slimnīcā!!! Šodien es strādāju un vīrs ir praktiski nenodarbināts un kurš arī vēlās pieņemt darbā invalīdu! Valsts pabalsts vīram tiek maksāts 50.00 Ls mēnesī!!! Viņš var pats izdzīvot, bet kāda palīdzības? Viņam ir tiesības uz normālu dzīvi, kaut vai iztikas minimuma līmenī? Man gribas kliegt, bet neviens nedzird šodien ne pensionārus, ne invalīdus, ne citas sociāli neaizsargātās cilvēku grupas. Vai tiešam jātaisās braukt prom??? 

Domas    09:48  |  28.02.2008.

Varbūt daļai LIELO KUNGU UN DĀMU VAJADZĒTU ELEMENTĀRO KRISTĪBAS MĀCĪBU APGŪT, KO MŪSU BĒRNI SKOLĀ MĀCĀS!!! Pirmais bauslis Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā. Otrais bauslis Tev nebūs Dieva, sava Kunga, vārdu nelietīgi valkāt, jo Dievs to nepametīs nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā. Trešais bauslis Tev būs svēto dienu svētīt. Ceturtais bauslis Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē.(VĒRST UZMANĪBU UZ ŠO?) Piektais bauslis Tev nebūs nokaut.(VĒRST UZMANĪBU UZ ŠO? VISPĀRĪGĀ NOZĪMĒ PADOMĀT!) Sestais bauslis Tev nebūs laulību pārkāpt.(ARĪ DERĒTU PADOMĀT PAR ĢIMENES VĒRTĪBĀM!) Septītais bauslis Tev nebūs zagt.(TĀ BŪTU AUGSTĀKĀ PILOTĀŽA, JA PADOMĀTU!) Astotais bauslis Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāku.(TUVOJAS VĒLĒŠANAS!!!) Devītais bauslis Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu.(VAI KRĒSLU!!!) Desmitais bauslis Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas tam pieder.(IZEJOT KRISTĪBAS MĀCĪBU VAI ĒTIKAS NODARBĪBAS, APGŪSTOT ŠO BAUSLI VARĒTU IELIKT 10, PĒC "10"BALLU SKALAS!) 

Jautājums    10:23  |  28.02.2008.

Viena interesanta nianse - mūsu valstī vismaz 20% strādājošo saņem minimālo algu, t.i. uz rokas ~130Ls. Tad ko, jūs gribat, lai viņi aizejot pensijā saņemtu uzreiz 150? 

Maira    10:27  |  28.02.2008.

Purne,tas bija skaisti,bet domāju,ka odziņa bija Slakteris,kas piesauca savu tēvu!Nabaga tētis,vai viņš varēs uz ielas iziet:)))))) 

elemelekaramele    10:39  |  28.02.2008.

Ziniet, bet vispar pastav vel daudz citu socialo grupu, kam pabalsti ir zem iztikas minimuma! Ja jau visiem pietiek ar 200ls, un ja jau to var nodrosinat, palielinot nodoklus, jo redz, pec Stokenberga vardiem ta dara Zviedrija, Anglija, Vacija u.c., tad jau risinajums skaidrs - atnemam visiem 100% ienakumus un izdalam katram 200ls. Un vispar, Dombura kungs, tas iztikas minimums ir tikai tads emocionals jedziens. Katram cilvekam ir savs iztikas "minimums". Un jus redzesiet, ka tad, kad katram pensionaram maksas 200ls, pec paris menesiem saksies blausana, ka atkal kaut kam nepietiek un vajag vairak! Realitate paslaik tas iztikas minimums, ko aprekina CSP, ir istenais inflacijas raditajs, par cik kapj paterina cenas, ne tas, kas katram cilvekam butu minimali nepieciesamais. Mana vecmamina iztiek ar 90ls lielu pensiju un nesudzas, ka butu par maz, vel mazberniem kadu latinu konfektem iedod. Jo nedzivo Riga un nemaksa par siltumu 3istabu dzivokli. 

elemelekaramele    10:43  |  28.02.2008.

Ziniet, bet vispar pastav vel daudz citu socialo grupu, kam pabalsti ir zem iztikas minimuma! Ja jau visiem pietiek ar 200ls, un ja jau to var nodrosinat, palielinot nodoklus, jo redz, pec Stokenberga vardiem ta dara Zviedrija, Anglija, Vacija u.c., tad jau risinajums skaidrs - atnemam visiem 100% ienakumus un izdalam katram 200ls. Un vispar, Dombura kungs, tas iztikas minimums ir tikai tads emocionals jedziens. Katram cilvekam ir savs iztikas "minimums". Un jus redzesiet, ka tad, kad katram pensionaram maksas 200ls, pec paris menesiem saksies blausana, ka atkal kaut kam nepietiek un vajag vairak! Realitate paslaik tas iztikas minimums, ko aprekina CSP, ir istenais inflacijas raditajs, par cik kapj paterina cenas, ne tas, kas katram cilvekam butu minimali nepieciesamais. Mana vecmamina iztiek ar 90ls lielu pensiju un nesudzas, ka butu par maz, vel mazberniem kadu latinu konfektem iedod. Jo nedzivo Riga un nemaksa par siltumu 3istabu dzivokli. 

Apolons  Apolons@apollo.lv  11:16  |  28.02.2008.

negribas jau neko sliktu teikt, bet vai labklajibas ministrei nebutu jaizeverte sava KOMPETENCE un atrasanas amata, pec ta ka visu vakara Slakteris vinu rucija ara no neveiklas situacijas.............. ka var teikt ka viss ir slikti.. ka pieliksi kapeikas un ka tas ir maz bet vairak ka bija - tas ir smiekligi!!!! 

LR pilsone    11:40  |  28.02.2008.

Purne klusē... Ne kauna ,ne goda mūsu ministriem.Jāsaka tā ka Staļins savu laiku teicis:,,Ir cilvēks ir problēma,nav cilvēka nav problēmu,,Esiet taču cilvēki,tas ir liels grēks tā izrīkoties.... 

hmm  hmm@inbox.lv  11:57  |  28.02.2008.

Purnes kundze vakar teica - tiem, kuri saņem minimālo algu uz papīra un pārējo aploksnē arī vecumdienās nav vērts cerēt uz cilvēka cienīgu pensiju. Sakiet - un ja saņem mazu algu un aploksnes nav - arī tad taču cilvēka cienīgu pensiju neredzēt - skolotājiem, mediķiem, pasniedzējiem augstskolās, ja strādā 1 slodzi CILVĒKA CIENĪGU pensiju nedabūt:((( skaisti! 

karmena    12:05  |  28.02.2008.

kārtējo reizi ar baudu noskatījos raidījumu. tas ar kādu prāta asumu un nekaunīgi provokatīviem jautājumiem Domburs piespieda pie sienas gudri runājošo Finanšu ministru. Bet Purni salika vienos vārtos, pat bez īpšas piepūles, jo šai dāmai nebija pat nebija īstas izpratnes, par ko iet runa. Tik vien atlika kā stulbi smaidīt.Jauki,jauki līdz riebumam:( 

rrrr    13:35  |  28.02.2008.

tēvs teica: paskatoties dēls kā tu ar saviem korišiem čakarē šo valsti un kā papildinās konti es nevaru saprast kur valstij vēl atrodas nauda vecam cilvēkam maksāt pensiju. nu gudrs tas tēvs. 

Teo    13:38  |  28.02.2008.

Mūsu valstī cilvēki nav vajadzīgi, vajag tikai viņu nauda. Lai nomenklatūra varētu dzīvot bez bēdu. Ja valstij trūkst naudas, kur to var paņemt, protams no pensionāriem. Ja pensionārs grib dzīvot un nekļūt par nastu, tad tas ir jāsoda. Kā, pavisam vienkārši. Viņam neapliekamā minimuma. Tad jau labāk lai pieņem likumu, kad sasniedz pensijas vecumu visus uz krematoriju, bet pelnus var pārdot par mēslojumu un valsts budžets būs paildināts, nebūs arī inflācijas. 

shpiss  shpiss@inbox.lv  13:42  |  28.02.2008.

ļoti interesants raidījums, kaut arī visi jautājuma aspekti un situācijas iemesli netika apskatīti.visa cieņa cienijamām aktrises un mediķes kundzēm, par viņu cienījamo darba mūžu, bet ir jau arī tādi pensionāri, kuri, strādājuši visu mūžu, neilgi pirms pensionēšanās( tā ap 1994.g.)zaudēja darbu, jo uzņēmums tika likvidēts. untajā laikā, šāda vecuma cilvēkiem, darbu atrast nebija iespējams. tā nu pienākot izšķirīgajam datumam- 01.01.1997.izrādījās, ka viņu nodokļu iemaksas satāda apaļu nulli un viņam pienākas 34,50 LVL, kas uz šo brīdi ir pieaudzis līdz 105 LVL. bija "patīkami"dzirdēt to cilvēku domas, kas savu šā laika sabiedrisko stāvokli, izglītību un arī materiālo stāvokli ir sasnieguši pateicoties šo "dzīves izstumto", brīžiem necilvēcīgi smagos apstākļos, sastrādāto un valstij nomaksāto nodokļu summām, jo viņi taču savu izglītību un pirmās iespējas guva tajos tālajos padomju laikos. un vai nav smieklīgi dzirdēt "visās jomās kompetentā"tagad finansu ministra tekstus, par rūpju sagrauzto tēvu ar 120 LVL pensiju??? 

andr;s  albans@inbox.lv  16:15  |  28.02.2008.

Ne veel te par to - 20 gadsimtaa radiito - burvju sisteemu ,ko "nevarot mainiit"...var teikt pat taa - ja neesat pamaniijushi , tad nu ir tas klaat - un nav tas degoshs pensionaars pie briiviibas piemineklja, bet tas - 21 gadsimts tas , kursh var taa - ar vienas datorprogrammas paliidziibu var mainiit ne tikai sisteemu , bet pat vesalas ministrijas var aizvietot, lai nav vairs sho - sisteemu tik ljoti nemainiigi vajadziigo to.. 

andr;s  albans@inbox.lv  16:17  |  28.02.2008.

Ne vai maz kaads var argumenteet un nevis klaji demagogjeet kapeec gan iztikas minimums un pensija nevareetu buut piem 500 ls , kuri taa pat atgriestos valsts budzhetaa un ja jautaajums rodas kur njemt , tad varbuut paarskatiit vadosho valsts aparaata lietderiibu un iedot visai valdoshai elitei paarbaudes laiku piem 3 meeneshi, kuru laikaa vadosho loceklju alga nepaarsniedz 500 ls apmeeraa.....ne varbuut valdoshaa elite gaida kameer kaads pensionaars pie briiviibas piemineklja sadedzinaasies lai sho pamaniitu ...un vai nevajadzeetu paarskatiit vadoshaas elites daraamo darbu sarakstu un caurskatiit to publiski , jo neba visi tie ir tie valsts iedziivotaajiem vajadziigaakie ...piem .kaut kur Kurzemee nu gan kaadam pensionaaram Peeterim vai Jaanim vajag to- tiltu Riigaa daargaako un tad veel arii tai vajag tach ljoti to - Annai Preiljos gotinjas gaida to - gaazes vadu un biblioteeku sen celto... 

jau pensionāre    16:44  |  28.02.2008.

Purne klusē...Cik trāpīgi teikts!Ko lai viņa saka - liekas, ka viņai nav nekādas jēgas par šo jautājumu.Un intereses vispār nekādas - ne vaibsts nepakustējās viņas sejā visu raidījuma laiku.Kauns ka tāda ir mūsu labklājības ministre.Ko no tādas var gaidīt...tuša vieta , bet laba alga. 1-20 ; 21-25 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: