Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 01.10.2020.
 

Vai Godmaņa valdībai ir reāls plāns?

Ivara Godmaņa valdība

29.01.2008. Līga Krapāne  A A A Komentāri: 31
Tuvojas 50 dienas, kopš pastāv Ivara Godmaņa valdība. Nupat valdībā apstiprināti divi svarīgākie dokumenti, kuri atspoguļo kabineta ieceres – 100 dienu plāns un rīcības plāns, kas paredz darbu izpildi ilgākam laika posmam. Pats premjers par svarīgākajiem savas valdības darbiem nodēvējis inflācijas apkarošanu, lēmumus par energoapgādes jaudām, sagatavošanos enerģētisko resursu cenu kāpumam un izšķiršanos par „Lattelecom” privatizācijas modeli.
Vai visi uzstādījumi un mērķi, kas tika deklarēti pirms valdības apstiprināšanas, ir iekļauti arī šajos dokumentos? Vai Godmaņa apņēmība ir sarukusi, ja 100 dienu plānā uzskaitītie uzdevumi vairākās jomās ir samazinājušies? Cik daudz apņēmības un motivācijas ir jaunajiem ministriem, kuri līdz šim nav strādājuši valdībā – K.Gerhardam, I.Eglītim un T.Koķei? Kādas ir atkāpšanās, kompromisi un izmaiņas? Ar ko šī valdība atšķirsies no iepriekšējām valdībām? Kuri ir galvenie izaicinājumi Ministru prezidentam un valdībai kopumā?

Cik adekvātas ir izvirzītās prasības nozarēm un cik tās atbilst reālajām nepieciešamībām? Vai valdība būs pietiekami sagatavojusies gaidāmajam energoresursu cenu kāpumam un tām sekām, ar ko pēc tam saskarsies ikviens Latvijas iedzīvotājs? Vai lielākā daļa no darāmajiem darbiem nav vien informācijas apkopošana, ideju izstrādāšana un konceptuālu dokumentu radīšana, kas realitātē vienam Latvijas iedzīvotājam nesaistīsies ar pozitīviem pavērsieniem nu jau ieilgušajā valsts ekonomisko nebūšanu jūklī? Vai ir pamats uzskatīt, ka šī valdība ir uzsākusi jaunu darba stilu?

Raidījumā piedalīsies valdības vadītājs Ivars Godmanis ("LPP/LC"), ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards ("Tēvzemei un brīvībai"/LNNK), izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība), ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (Tautas partija), Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa ("Jaunais Laiks"), ekonomists, biedrības "Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij" valdes loceklis Gatis Kokins,  ekonomists Andris Strazds, portāla Politika.lv galvenā redaktore Rita Ruduša, gleznotāja Aija Zariņa un Romāns Baumanis.


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: