Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.03.2021.
 

Viltotās pases izsniegtas arī 2006. gadā

Iekšlietas, policija doc video_f

16.01.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 3
Izmeklēšanā, kurā tiek pētīta aptuveni 100 pasu viltošana Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē (PLMP), jau pagājušā gada augustā bijis pirmais notiesājošais spriedums pret Krievijas Federācijas pilsoni Nataļju Rukinu. Spriedumā teikts, ka pase iegūta 2006. gada vasarā – tātad laikā, kad PLMP darbojās jaunā Iedzīvotāju reģistra sistēma, kurā riski esot novērsti līdz minimumam.
Rīgas rajona tiesas spriedumā norādīts, ka N. Rukina viltoto pasi saņēmusi "2006.gada vasarā pie nenoskaidrotajiem apstākļiem". Šo pasi N. Rukina izmantojusi tikai aptuveni pēc gada, liecina tiesas spriedums. No tā arī noprotams, ka tiesā puses panākušas izlīgumu - N. Rukina atzinusies noziedzīgā nodarījumā un tiesa piekritusi piespriest prokurora ierosināto sodu - 30 minimālās mēnešalgas, kā arī izraidīt N. Rukinu no Latvijas Republikas.

Fakts, ka pase saņemta 2006. gada vasarā, vedina domāt, ka tā, iespējams, iegūta laikā, kad PLMP jau darbojās jaunā Iedzīvotāju reģistra sistēma, nevis sākotnējā versija, kura tika uzstādīta 1993.gadā un darbojās līdz 2006. gada 18.aprīlim. Tieši pirmajai versijai tiek pārmesta nepilnīga iekšējās kontroles sistēma, kā dēļ arī bijis iespējams veikt noziegumu un izsniegt vismaz 100 viltotas pases.

Savukārt PLMP vadītājs Vilnis Jēkabsons norādīja, ka jaunajā sistēmā, kas darbojas no 2006. gada, risks ir samazināts līdz minimumam. „Es esmu maksimāli apzinājies šo risku un šo risku maksimāli noņēmis gan ar citām darbībām, gan ar tām informācijām, ko varētu samainīt reģistrā,” raidījumā teica V. Jēkabsons.

Ja PLMP jaunā Iedzīvotāju reģistra sistēma sākusi darboties tieši 2006. gada 18. aprīlī kā "Kas notiek Latvijā?" redakciju informēja pārvaldē, tad tiesas spriedumā konstatētais, ka N. Rukinas pase iegūta 2006. gada vasarā raisa pamatotas šaubas par to, vai tiešām manipulācijas nelikumīgu pasu izsniegšanai notikušas tikai vecajā sistēmā - līdz 2005. gadam. Citustarp, arī raidījumā „Kas notiek Latvijā?” 9. janvārī Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks atzina, ka skandālā iesaistītās pases esot izsniegtas no 2002. līdz 2005. gadam.

Zināms, ka šobrīd tiesā atrodas vēl viena lieta saistībā ar pasu viltošanu - Rīgas Centra rajona tiesā 17. martā tiks skatīta lieta pret Juriju Polkovņikovu.


Tiesas spriedums lietā pret Nataļju Rukinu


Video: PLMP priekšnieks V. Jēkabsons par uzlabojumiem Iedzīvotāju reģistrā (fragments no "Kas notiek Latvijā?", 09.01.2008.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: