Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 11.08.2020.
 

Vai I. Godmanim bija vienošanās ar J. Jurkānu?

Ivara Godmaņa valdība video_f

03.01.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 1
Viens no iemesliem, kāpēc Politisko organizāciju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) Saeimas frakcija balsoja pret Ivara Godmaņa („LPP/LC”) vadītās valdības apstiprināšanu, bija pirms desmit gadiem parakstītais līgums starp I. Godmani un Jāni Jurkānu, no kura neesot izpildīts neviens punkts. Tā raidījumā „Kas notiek Latvijā?” izteicās PCTVL Saeimas frakcijas deputāts Miroslavs Mitrofanovs. Taču izrādās, ka nav nedz paša līguma, nedz arī kādu vienošanos starp I. Godmani un J. Jurkānu.

Raidījumā „Kas notiek Latvijā?” 2007. gada 19. decembrī Saeimas frakcijas (PCTVL) pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs nosauca trīs iemeslus, kāpēc PCTVL nebalsos par Ivara Godmaņa valdības apstiprināšanu. Kā pirmais iemesls tika minēts fakts, ka I. Godmanis neieradās uz PCTVL frakcijas sēdi. Kā otro iemeslu M. Mitrofanovs minēja kādu līgumu, ko pirms desmit gadiem parakstījis J. Jurkāns „par atbalstu „Latvijas Ceļa” valdībai”. Mitrofanovs raidījumā teica, ka „to parakstīja Godmaņa kungs; neviens no punktiem no šī līguma nebija izpildīts pilnīgi”. I. Godmanis raidījumā noliedza, ka būtu parakstījis tamlīdzīgu līgumu. „Tādu dokumentu es neesmu parakstījis, es nezinu, par ko jūs runājat,” teica I. Godmanis.

Pēcāk intervijā „Kas notiek Latvijā?” redakcijai M. Mitrofanovs atzina, ka pats līgumu nav redzējis. Sazinoties ar J. Jurkānu, „Kas notiek Latvijā?” redakcija ieguva apstiprinājumu, ka šāda līguma, kas būtu slēgts starp I. Godmani un J. Jurkānu nekad nav bijis.

J. Jurkāns uzskata, ka M. Mitrofanovs ir domājis līgumu, ko parakstījis Māris Gailis un kas tika noslēgts ar Tautas saskaņas partiju (TSP) pirms M.Gaiļa vadītās valdības apstiprināšanas, lai TSP atbalstītu minēto valdību. Taču I. Godmanis šim sarunām neesot ne tuvu stāvējis, norādīja Jānis Jurkāns. Kā zināms, mirklī, kad 1994. gada septembrī Saeima apstiprināja M. Gaiļa valdību, I. Godmanis bija pārtraucis savu politisko darbību.

Video: Miroslavs Mitrofanovs skaidro, kāpēc viņa frakcija neatbalsta Ivara Godmaņa valdību (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 19.12.2007.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: