Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.02.2020.
 
Latvijas sabiedrība jau šķiet pieradusi pie tā, ka visatbildīgākie valstiskie lēmumi – valdības tapšanas un krišanas - un nozīmīgākie dokumenti – deklarācijas un darbības plāni – mūsu valstī jau tradicionāli top pa naktīm. Citiem vārdiem sakot, vienas nakts laikā var mainīties ne tikai ministru sastāvs, bet arī pildīt solīto darbu saraksts. Tik vienkārši un šķietami viegli notiek nopietnas un valsts attīstībai dažkārt pat izšķirīgas lietas. Izņēmums nebija arī Ivara Godmaņa valdības veidošana un tās pamatdokumenti – Deklarācija un darbu plāni. Pēdējās nakts laikā pirms došanās uz Saeimas balsošanu mainījās arī tie. I.Godmaņa sākotnēji izstrādātajos variantos finālā parādījās virkne izmaiņu, par kurām turpmāk informē „Kas notiek Latvijā?” redakcija.
Ieva  romuls@apollo.lv  14:12  |  02.01.2008.

Es kā profesionāla paciente varu teikt, ka ģimenes ārstu pietiktu un pāri paliktu, ja vien šie ārsti varētu atļauties darīt to, kas viņiem būtu jādara: domāt, ko iesākt ar pacientu, kas sūdzas par akūtiem simptomiem un īstenot profilaksi, taču realitātē ģimenes ārsts ir spiests dienu vadīt aizpildot neskaitāmus papīrus un papīreļus, kā arī pildot sociālā darbinieka funkcijas. Piemēram, kompensējamos medikamentus vairumā gadījumu raksta hroniskiem slimniekiem, kuriem tie būs jādzer gadiem, varbūt visu mūžu, un par lietošanas pārtraukšanu varēs lemt tikai ārsts speciālists, kas ir bruņojies ar uz gudriem aparātiem vektu izmeklēšanu rezultātiem. Tad kāda velna pēc neizveidot datorizētu reģistru, lai slimnieks varētu ieiet aptiekā uzrādīt pasi un saņemt savas tabletes? Un hroniski slimnieki? Viņi taču nereti par savu slimību zina daudz vairāk nekā ģimenes ārsts. Baidāties par speciālistiem? Izveidojiet reģistru, kurā speciālists norādītu, kad slimniekam ir jāierodas uz ātkārtotu vizīti. Un pavisam stulbi ir prasīt ģimenes ārstu norīkojumus uz speciālistu ieteiktajiem izmeklējumiem, ķirurga ieteikto operāciju (tas nekas, ka pats operēs), pirmsoperācijas analīzēm, pārsiešanu pēc operācijas un vakcināciju pret trakumsērgu. Bet visa šo te norīkojumu sarakstīšana prasa laiku. Turklāt visus papīrus regulāri pārbauda un kā likums ģimenes ārsta darba laikā. Arī klubiņus vientuļām garlaicības māktām vecenēm vajadzētu organizēt citiem resoriem....Un neviens jau nav papētījis, cik naudas ir ietaupījusi šī sistēmā, kas būtībā ir domāta ļoti veselīgai sabiedrībai. Taču pie mums: ielaisti krūts un reproduktīvo orgānu vēži, jo no brīža, kad sieviete kaut ko sev ir atradusi, līdz brīdim, kad viņa nokļūs onkocentrā var būt nepieciešami 5-6 vizītes pie šai situācijā absolūti nevajadzīgā ģimenes ārsta. Cik izmaksā plīsusi kuņģa čūla,ielaista astma, insults- jo ģimenes ārsts parasti paraksta ko bezrecepšu un atlaiž? 

guga    15:23  |  02.01.2008.

Nezin vai šo frāžu dokumentu var uzskatīt par nopietnu, ja gribēs darīs, ja negribēs, varēs pateikt, ka kaut kas traucēja. KAs tad pa īstam kontrolēs - prezidents, Saeima, īpaši, ja nav norādīti termiņi. 

rinalds    00:31  |  09.01.2008.

nesaprotu kapec tagad valdibai butu steidzami japrivatizee Lattelekom ja ir lietas svarigakas ko risinat - pienemt labojumus krimināllikumā (tie noteikti tiks marinēti līdz vasarai kamēr beidzas tiesa pret Šķēli un Lembergu), inflācija. Vai valdība ir pētījusi kā inflāciju (un nekustamo īpašumu cenas) ietekmē no krievijas nelegāli ieplūstošā nauda (nesen tika konfiscēti miljards latu kādam krievijas grupējumam kas tieši Baltijā atmazgā naudu! Līdz tam smadzenes nepavelk - vainīgs ir GE money un kvaukšķi kas veido sastrēgumus pie lielveikaliem. Es gribētu lai valdība vispirms kaut ko reāli izdara nevis sāk ar prihvatizāciju - it kā beidzot tikuši pie siles! 

Harijs    23:04  |  13.01.2008.

Kas mainīsies bezdarbniekiem,pensionāriem un ģimenēm ar bērniem? Ko nozīmē bezdarbnieks? Vienkārši-Sliņķis.Visas avīzes pilnas ar darba piedāvājumiem.Mēs savā darba vietā nepārtraukti meklējam gan sētnieku,apkopēju,santehniķi-remota strādnieku,bet izrādās 200Ls.mēnesī esot par maz pat par nepilnu darba dienu! Par pensionāriem.Godmaņa kungs ar savām "reformām" jau iepriekšējā valdīšanas laikā sadalīja pensionārus bagātajos un nabagajos pensionāros. Esmu strādājošs pensionārs,bet pensiju praktiski nesaņemu, jo nodokļi no darba algas pārsniedz piešķirtās pensijas lielumu. Man ir kauns par savu valsti-LATVIJU-ka dzīvoju šādā nesakārtotā valstī. Ar cieņu un sapratni pret sabiedrtību. Harijs. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: