Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Vai Ivaram Godmanim izdosies izveidot valdību?

Ivara Godmaņa valdība

18.12.2007. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 34
Ir aizritējušas tikai dažas darba dienas, kopš Valsts prezidents Valdis Zatlers nākamās valdības veidošanu uzticējis politiķim ar pieredzi Ivaram Godmanim, kurš prezidentā spējis viest pārliecību, ka darbosies valstiski atbildīgi. Savukārt, I. Godmanis, tiekoties ar V. Zatleru, valsts vadītājam solījis, ka veidos piecu partiju koalīciju, taču, ja būs situācija, ka tādu nav iespējams izveidot un partija "Jaunais laiks" (JL) nevēlēsies iekļauties viņa valdībā, viņš par to informēs prezidentu. Šādā gadījumā I. Godmanis uz Saeimu apstiprināšanai varētu virzīt četru partiju veidotu valdību.

Šobrīd, kad līdz Saeimas plenārsēdei atlikušas nepilnas divas dienas, joprojām nav skaidrības par JL dalību valdībā, jo atklāts paliek jautājums par ‘antimafijas’ grozījumiem likumdošanā, uz ko uzstāj JL. Kā šajā situācijā rīkosies I.Godmanis? Vai nākamā valdība paliks to pašu koalīcijas partneru sastāvā? Ja tā, tad kas mainīsies valsts politikā? Ja nē, vai ir citi varianti valdības veidošanai vēl šajā gadā? Vai sabiedrības uzticēšanās krīze, kas skāra A.Kalvīša valdību, nevar saglabāties arī attiecībā uz I. Godmaņa valdību, ja tā tiks apstiprināta vecajā četru partiju sastāvā? Visbeidzot – ko I.Godmanis sola sabiedrībai un kādi ir būtiskākie uzdevumi eventuālās valdības pirmajās 100 dienās?

Debatēs piedalīties aicināti Valsts prezidents V.Zatlers, Ministru prezidenta amata kandidāts I.Godmanis, Saeimas politisko partiju pārstāvji, politikas un ekonomikas eksperti. Raidījumā piedalīsies premjera amata kandidāts Ivars Godmanis (LPP/LC), pārējo sešu Saeimā pārstāvēto partiju (apvienību) vadītāji – Mareks Segliņš (TP), Krišjānis Kariņš (JL), Mārtiņš Roze (ZZS), Roberts Zīle (TB/LNNK), Nils Ušakovs (SC), Miroslavs Mitrofanovs (PCTVL), kā arī politologs Juris Rozenvalds, sociologs Aigars Freimanis, Saeimas deputāts un organizācijas "Sabiedrība citai politikai tiesiskā valstī" prezidents Aigars Štokenbergs.


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: