Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Kas notiek ar premjera amata kandidātu izvēli?

Ivara Godmaņa valdība

12.12.2007. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 42
Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debatēsim par to, kas un kā veidotu nākamo valdību. Kandidātu meklēšanas un izvērtēšanas process, viņu piedāvātās programmas, priekšlikumi un nākamās valdības neatliekami veicamie darbi būs šī vakara diskusiju pamattēmas.

Kopš iepriekšējās valdības demisijas aizritējusi tieši nedēļa, premjera amatam oficiāli izvirzītie partiju kandidāti – I.Godmanis (LPP/LC), V.Dombrovskis (JL) un E.Zalāns (TP) pāris reižu tikušies ar Valsts prezidentu V.Zatleru un izklāstījuši savas pamatnostādnes par topošās valdības pirmo 100 dienu darbu.

Tomēr, izvērtējis minēto kandidātu piedāvātās valdības programmas, spēju valdībā apvienot visas piecas labējās partijas un spēju izveidot profesionālu, stabilu un ilgtermiņā strādāt spējīgu valdību, Valsts prezidents nācis klajā ar visnotaļ negaidītu risinājumu un šodien uz tikšanos Rīgas pilī aicināja Latvijas-Amerikas finanšu foruma valdes priekšsēdētāju Aivi Roni, "Latvijas Krājbankas" prezidentu Mārtiņu Bondaru un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Andri Bērziņu. Vai tas nozīmē, ka, pievēršoties bezpartejisku personu lokam, tiek meklēta izeja no ieilgušā politiskā strupceļa Saeimas politisko partiju vidū?

Kādēļ šis premjera izraudzīšanās process ir tik neprognozējams un pretrunīgs? Likumsakarīga notikumu ķēde vai iepriekš uzrakstīts scenārijs jau senāk zināmam mērķim? Vai valdības vadītāja krēslā atkal redzēsim pie partijām oficiāli nepiederošu personu? Ko par to visu saka paši politiķi un viņu oponenti?

Visbeidzot - kādu rīcību tuvākajam laikam un izaicinājumiem bagātajam 2008.gadam piedāvā oficiāli un neoficiāli minētie kandidāti? Kā panākt sabiedrības uzticēšanos un stabilitāti mainīgajos ekonomiskajos apstākļos, kā skolot jauno paaudzi, lai Latvijas izglītības sistēma negrimtu arvien dziļākā stagnācijā, kādu optimizācijas rezultātu varam gaidīt no slimnīcu struktūrplāna īstenošanas, cik enerģētiski atkarīga vai neatkarīga nākotnē būs Latvija?

Raidījumā piedalīsies: Ivars Godmanis no partijas „LPP/LC”, Valdis Dombrovskis no partijas "Jaunais laiks", Uldis Pīlēns no Tautas partijas, Kārlis Boldiševics no Zaļo un zemnieku savienības, Māris Grīnblats no "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, šodienas Valsts prezidenta sarunu biedri - A.Ronis, M.Bondars un A.Bērziņš, bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis, Valsts kontroliere Inguna Sudraba, ārsts Romāns Lācis, filosofe Maija Kūle.Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: