Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.12.2024.
 

Šlesera pārmetumi televīzijai balstīti puspatiesībās

Ivara Godmaņa valdība video_f

29.11.2007. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
„Tad, kad Doma laukumā notiek ģimenes un bērnu svētki, to neatspoguļo ne „Diena”, ne „Panorāma”, un nav nodrošināta tiešraide. Tagad, kad iznāk cilvēki, kas nostājas pret valdību, tur tiek nodrošināta tiešraide,” satiksmes ministrs Ainārs Šlesers 21.novembra raidījumā „Kas notiek Latvijā?” kritizēja medijus. Tomēr viņa sacītais nav pilnībā patiess.

Ģimenes svētki „Ģimene – Latvijas lepnums un spēks”, par ko runāja A.Šlesers, norisinājās 26.maijā. Svētku tiešraide tiešām nebija nodrošināta, taču 27.maijā, kas bija svētdiena, Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanālā bija skatāms pusotru stundu garš ģimenes svētku pasākuma atspoguļojums, turklāt LTV bija arī viens no ģimenes svētku atbalstītājiem. Kā skaidro LTV 1.kanāla direktore Baiba Šmite, raidījums jau otro gadu tapa sadarbībā ar fondu „Ekumēniskā televīzijas padome”, kur „Ekumēniskā televīzijas padome” piedalījās ar finansējumu, bet LTV deva tehnikas resursus un raidlaiku. „Nevienam jau nav noslēpums, ka LTV nav pietiekama valsts budžeta dotācija un tā nenodrošina visas mūsu programmas nepieciešamības, tāpēc mēs meklējam finanšu sadarbības iespējas,” stāsta B.Šmite.

A.Šlesera pārmetumi saistījās arī ar televīzijas izvēli 3.novembrī veidot tiešraidi no Doma laukuma, kur notika tautas sapulce. Viņš uzskata – ja LTV netika samaksāta nauda par tiešraides nodrošināšanu, tad viņam būs pamats nākamajā vasarā noskaidrot, vai LTV nodrošinās tiešraidi ikvienam pasākumam, kas būs pilns ar Latvijas iedzīvotājiem, konkrēti – nākamā gada ģimenes svētkiem. „Izvēli, kādus notikumus un kādā formā rādīt (tiešraide – ar vai bez komentāra, ieraksts, sižets ziņās, raidījums), nosaka kanāla vadība (direktors, redaktori), bet galvenie kritēriji vienmēr ir sabiedriskā nozīmība, aktualitāte un sabiedrības interese,” saka B.Šmite. Viņa atzīst, ka nav tāda socioloģiska pētījuma, kas izmērītu sabiedrības interesi, tāpēc tā ir jāsajūt. Taču viņa ir pārliecināta, ka tautas sapulces gadījumā par mītiņu sabiedrībā bija ļoti liela interese – par to tika rakstīts, notika diskusijas, daudzi cilvēki plānoja piedalīties, inteliģence aicināja to darīt, sabiedrībā par to tika runāts. Var piekrist, ka sabiedriskā nozīmība, aktualitāte vai interese nav objektīvi un skaidri izmērāmas, līdz ar to lēmums par kāda notikuma atspoguļojumu neizbēgami ir kaut kādā mērā subjektīvs. Taču ir skaidrs, ka sabiedriskās televīzijas uzdevums nav nekritiski rādīt „ikvienu pasākumu”, kas sapulcējis daudz cilvēku.


Video: Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers par dažādu pasākumu atspoguļojumu medijos (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 21.11.2007.)



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: