Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.06.2020.
 
Sākotnēji šī raksta – pēcvārda pēc vakar „Kas notiek Latvijā?” studijā notikušās intervijas ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti – virsrakstā gribēju jautāt, vai Kalvītis ir melis. Tomēr pārdomāju – apzinoties politikas procesu, nenoliedzami, daudzos gadījumos, ir pamats neteikt visu, citādi interpretēt vai mainīt viedokli, mainoties situācijai. Taču vienmēr ir situācijas, kad tas nav attaisnojams, un ir kritiskā masa, kad politiķa ne vārdiem, ne darbiem vairs neuzticas.
1-20 ; 21-39 ;
ikucis    10:05  |  25.10.2007.

Paldies J.D. un premjeram par vakarējo šovu! Sasprindzinājums sasniedza tādu pakāpi, ka man kļuva nesvarīgi, kurš un kā melo. Tas bija augsti profesionāls sniegums no abām pusēm, cik es spēju novērtēt. Paldies vēlreiz! 

zinītis  aa@site.net  10:29  |  25.10.2007.

Starp citu, vakar Kalvītis uzstājās pārliecinoši. Uz brīdi pat likās, ka Latvijā viss ir kartībā. Jautājums Tev, Jāni - ko Tu piedāvā? Vai Tev liekas, ja atlaidīs Saeimu, vai ir gatavība jaunai valdībai? Nedo'dies' ja pie varas nāks JL. tad atkal visa saimnieciskā darbība apstāsies, jo viņi vairāk kā kājas pieciršanu neprot. ar sarkanajiem pat negribētu riskēt, garām podam čurājošie jau tā pietiekami iespaido musu ikdienu. Ko darīt? 

Parastais    10:42  |  25.10.2007.

Tas bija nepareizi, ka piekriti Kalvīša viena aktiera teātrim. Atsauce uz gadījumiem ar Repši, VVF arī neiztur kritiku, jo pats nespējat operēt zibenīgi ar tik plašu info, lai kontrolētu valsts pirmo personu teiktā pareizību. Ne Repše, ne VVF nav bijuši tā vērti, lai taisītu tādas pusreklāmas kampaņas. Kalvīša gadījumā sanāca pretējais efekts - ja nevarēji uzskatāmi nolikt priekšā Kalvītiem ķēdīti: šķēles 300k Ls pozitīvisma kampaņai - uzvarētas vēlēšanas - savi cilvēki ministrijās - atkritumu biznesa attīstība - Rīgas domes vadības maiņa (gan koncertzāles sakarā, bet to tagad pat paši celt netaisās) - prezidenta izvēle zoodārzā - Loskutova atlaišana - Štokenberga atlaišana, tad dabūji, ka Kalvīcs beigās atplauka sirsnīgā smaidā. Tas bija smaids par to, ka iznesis kārtējo reizi visus cauri un neviens nespēj apgāzt premjera melus UZREIZ. Vēlāk te rakstīt, ka Kalvīts ir melis, nav žurnālistiski ne profesionāli, ne atbilstoši KNL raidījuma statusam, neba internetam tāda auditorija kā TV. 

mjaa    10:44  |  25.10.2007.

Vakar J.D. vajadzeja jautajumu par to cik biezi A.K. tiekas ar A.Š. papildinat ar jautajumu Cik biezi sie "puisi" sazvanas. Skumji, ka A.K. uz atkritumiem skatas tikai ka uz mesliem, izliekoties, ka taja nav nekada biznesa. Jebkura gadijuma, manuprat, intervija bija tikai vardu spele. Pecgarsa- nepatikama. 

Gundega  gundega.k_j@tvnet.lv  10:48  |  25.10.2007.

Godīgi sakot, es sāku šaubīties par J.D zināšanām pilitikā. Būtu arī jāpiestrādā pie emocijām. Politiskajās sarunās un diskusijās, kuras skatās visa Latvija, nevar būt emociju sakāpinājums, skatoties šo raidījumu, bija tāda sajūta, ka D. kungs uzsprāgs aiz niknuma. Es uzskatu, ka ir jābūt neitrālā pozīcijā. Šada J.D. izturēšanās, kurina tautā negatīvas emocijas, ko arī pēc šī raidījuma viņš panāca. Noklausoties un izvērtējot vakardienas diskusiju,es tikai pārliecinājos, ka A. Kalvītis ir kompetents un zinošs premjers. Man vairāk sarūgtina Latvijas tautas nezināšana un neizpratne politikā. Kā var balsot par to , lai atlaiž Saeimu, tad tiešām būs krīze Latvijā. 

wellman  wellman@inbox.lv  11:03  |  25.10.2007.

Paldies Jānim, raidījums kā vienmēr augstā saturiskā līmenī!) 

guga    11:05  |  25.10.2007.

Raidijums pierādija, ka KAlvītis ir bijis un ir labs Šķēles skolnieks. Demagoģijas augsta pilotāža - "Es biju varens, esmu varens un būšu varens" Tas parādija, kāpēc viņam vairs nevajag tādus politehnologus kā Liepnieks - viņš jūtas kā klints. Atgādinājums A.Domburam - izmantojiet emocionālas sievietes kā Baibu. Ar loģiku Kalvīti nesalauzt, vajag nestandarta gājienus, lai zinātu, kas lācītim vēderā. 

Ņirga    11:06  |  25.10.2007.

Pēc vakardienas raidījuma man radās viens secinājums: Kalvītis Latvijā atbild tikai par KNAB vadītāju, bet visi pārējieir brīvmākslinieki, kuri var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Kalvītis par to neatbild. 

Vic    11:07  |  25.10.2007.

Kādreiz, vēl "tajos laikos" nopietnās organizācijās bija pieņemts vest apspriežu protokolus. Tad vēl nezināju, ka daži mēdz aizmirst sevis teikto. Kalvītis ir spilgts piemērs demagoģijai un meliem. Labi, ka Domburs varēja ar ierakstiem pierādīt Kalvīša nelietīgo būtību. 

elzza    11:12  |  25.10.2007.

Atceros skaisto filmu ar Odriju Hepbernu, kur viņas varoni padarīja par augstākās sabiedrības dāmu, iemācot viņai 5 frāzes, ar kurām izlīdzēties jebkurā situācijā. Kalvītis ir uztrenēts pat vēl labāk, jo viņam šīs apmēram 5 frāzes ārā sprūk automātiski. Valdības darbs ir slikts? Bet mēs darām, mēs esam tikai cilvēki, mēs smagi strādājam un guļam ļoti maz... Ir neatrisinātas problēmas? Jūs neesat iepazinies ar visiem faktiem, jo jūs vispār nepārzināt situāciju... Vajag reformas nodokļos un prēmēšanas sistēmās valsts pārvaldē? To var darīt, bet tas ir bīstami un riskanti...Vēlētāji protestē? Tie ir kvaukšķi optimisti, kas domā, ka viņiem pienākas viņu algas un pensijas. Un īstenībā tie ir ienaidnieku saorganizēti pūļi... Inflācija? Mēs esam unikāla valsts unikālā situācijā. Ar to ir jārēķinās... 

Pūks    11:19  |  25.10.2007.

To laikam nepateiks neviens, Kamdēļ pēc medus lāči lien. Džinn, džinn, džinn, kas gan lai to zin? 

vika    11:26  |  25.10.2007.

Manuprāt, Kalvīša kungs uz jebkuru jautājumu atbildēja..."jāsaprot", "jums jāsaprot", "tas ir jāsaprot", "es nolemšu" utt... Tas vien lieciena, ka par tautu, Kalvīša kungs, nav sevišķi augstās domās!!! Un par piketies pie saimas viņam ir ne silts, ne auksts! 

Vikus  vikus@one.lv  11:30  |  25.10.2007.

DOMBURAM JĀIET DEMISIJĀ NO RAIDĪJUMA NU NEVARĒJA OPONĒT VAI NEBIJA GATAVS VAI ARĪ KĀ DAŽU VALSTU VĒSTNIEKI LASA TIKAI UZPIRKTĀS AVĪZES 

Velaskezs    11:33  |  25.10.2007.

Jauki bija vērot Aigara prieku, ka KNAB ir trīs likuma pārkāpumi. Zēns starot staroja. Aigars vēl joprojām domā, ka vīņš mūs visus apmuļķos. Par raidījumu kopumā runājot, gribu atzīmēt, ka pietrūka Baibas faktora. Tas nozīmē, ka jautājumi un atbildes bija pārāk neskaidri parastam onkulim no laukiem, kas pārnācis no darba un izdzēris pāris alus pudeļu gribētu vienkārši saprast, vai nākošreiz par TP ir vai nav jābalso. Domāju, ka jautājumiem bija jābūt vienkāršākiem un bija jāpanāk, lai Aigars neizvairās no tiešas un konkrētas atbilžu sniegšanas. Vairāk vajadzēja apspriest tieši TP lomu, vairāk parunāt par Andra ārzonas firmām, uz kurām balstās arī TP labklājība. Cik tas ir korekti, ka viens premjers vēl būdams premjera amatā ir izmantojis "ārzonu" naudas slēpšanai no valsts (tieši tas pats attiecās uz mazo lielo Aivariņu). Kā tas savienojas ar TP ideāliem, ja tādi tai vispār ir. Palika neskaidrs jautājums par atbildību. Kas ir atbildība Aigara izpratnē? Ja atbildība sākās un beidzās ar tādu lēmumu pieņemšanu, kurus pasūtījis Andris, tad tā ir atbildība TP īpašnieka Andra priekšā. Parasti jau valsts ministru kabineta prezidentam būtu jāatbild kam citam. Zinu tikai to, ja puišelis izsit kaimiņtantei logu, tad tēvs vai māte var likt puišelim nolaist bikses, lai ar bērzu žagariem pāris reizes uzšautu pa pliko dupsi. Tomēr izskatās, ka Aigars tik uzņemas un uzņemas atbildību, bet neviens viņu nav vēl nopēris par pastrādātajām nerātnībām un kļūdām. Bet kā derēja. 

viess    11:46  |  25.10.2007.

Kalvītis regulāri apgalvo, ka Andrim Šķēlem nav būtiskas ietekmes uz viņu un Latvijas politiku. - ja tas tiesam bija specigi SAMELOTS! Protams, protams, Skeles kunga visosanas zveru darza, kad tika lemts par valsts prezidenta kanditaturu ir tiri nejausa sakritiba. Un tomer Latvija, bananu republika, pietiek cilveku (ir pat loti daudz), kas ari siem meliem tic visa pilniba prozitivisma parnemti - pec principa, ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru :( Protams ir ari tie, kas, ka Kalvitis saka, izmanto iespejas, jo caurumu likumdosana joprojam ir vairak ka acu kartigaa maluzvejnieka zvejas tiklaa. Tas jau gan ir katra personigas etikas jautajums nemt vai nenemt (sirdsapzina saka nem - tikai prats saka, ka vispirms japadoma, ja nu tur ir zemudens akmeni). Personigas etikas jautajums vislabak ir redzams uz latvijas celiem, kur ir viskritiskaka statistika Eiropa. Etikas principu ignoresana ir tas, ko si valdiba un koalicija tagad ta slavina un veicina. Ja vasara es turejos pie viedokla, ka Saeimu atlaist nav pamata, tad tagad jau esmu pretejas domas. Esosa koalicija NAV spejiga stradat un pienemt tautsaimniecibai svarigus lemumus, jo ipasi, ja tie aizskar aiz koalicijas stavoso naudas maisu intereses. Tas nu ir fakts. 

modris  modris.f@inbox.lv  11:58  |  25.10.2007.

Ļoti vīlos raidījumā. Diemžēl J.Domburs šoreiz nebija formā. Atkal bija jāklausās iepriekš prognozējamie Kalvīša monologi. Šķiet Domburs šoreiz nav novērtējis savu pretinieku. Droši vien viņam likās- kas tad te ko nenolikt pie vietas cilvēku, kurš tik īsā laikā savārījis tik daudz ziepes! Bet nekā. Pirmā vislielākā kļūda - pieļaut premjera biroja noteikumu par divvientulības sarunu TV tiešraidē. Kalvītim nenoliedzami šis formāts ir ļoti mīļš. Diez vai Kalvītis justos tikpat omulīgi, ja studijā būtu jādiskutē ar Štokenbergu, Loskutovu, Maizīti utt. Domburs tā vietā lai runātu par pašreizējās krīzes globālajām sakarībām, pārāk iedziļinājās sīkumos, tā atstājot svarīgākas lietas otrajā plānā. Vienā brīdī Kalvītis pat atzina, ka ir pārkāpis likumus, bet par to tikai pasmējās, sak, tas jārisina saeimai kā viņa darba devējam. Nožēlojami. 

hm    12:15  |  25.10.2007.

piekrītu, raidījums būtu pavisam citāds debašu formā. gan jau Domburs zina, kādēļ laida gaisā dialogu. varbūt nebija citu variantu. Jāni, turies! 

sise  sise@inbox.lv  12:33  |  25.10.2007.

A.K.ir ļoti labi "noprogrammēts":-)) cepure nost!!! Nekas viņu nevar izsist no līdzsvara...un tās "mūžīgās"atbilžu frāzes-BET JŪS NESAPROTAT,NEPAREIZI INTEPRETĒJAT..u.t.t.Sāk jau kretinēt:-( priekš LLU beidzēja...vienkārši izcilas zināšanas PSIHOLOĢIJĀ:-)) man prieks!!!! un "treknos"gadus arī varēja "manīt":-)) Manuprāt vajadzēja uzaicināt vairāk žurnālistu piem.-Streipu,Kreituses kundzi,Kalnietes kundzi...u.c. Visu cieņu Domburam,bet viņam gāja pasmagi....Vēlu izturību un veiksmi turpmākos raidījumos:-))) 

Ziemeļu Bums  northbam@hotmail.com  12:45  |  25.10.2007.

Vakardienas raidījumā Kalvītis ik pa brīdim sevi pat diezgan labi parādīja. Piemēram, runājot par finanšu sadali sabiedriskajā sektorā, kas attiecas uz medicīnu un izglītību. Tāda situācija, diemžēl, Latvijā pastāv, ka ir visādi skolu direktori, kas no sevis nezin ko iedomājas un tik mauc ģimenes biznesu (nu tur znotam skolas kafejnīcu u.tml.) + vēl sev ļoti sakarīgu aldziņu iešķiebj + vēl prasa no skolēniem ikmēneša "ziedojumus".. Tas, ka laukos dažās skolās tā nenotiek, tā jau nav premjera atbildība.. Un arī to dakteru (kā tuvs cilvēks izteicās) tik daudz kā "sabak ņerezannih", bet medmāsu trūkst (!) un strādā pa 2 slodzēm un tad, kad uzņemšanas nodaļā jātaisa EKG mieg ciet - pats esmu šito piedzīvojis Gaiļezerā, pilnīgi bail palika. Un arī ar policistiem būtībā jau tas pats - muhļī, iekasē meslus no naktī darbojošām alkohola "točkām", utt. Tā ka viens ir tas, ko saka arodbiedrības (kas tēlo godīgos jērus) un otrs, kāda ir situācija katrā sfērā realitātē. To arī Kalvītis vakar ik pa brīdim centās pretargumentēt budžeta sakarā. Bet!!! Kas sāk šķist pavisam aizdomīgi, ir Štokenberga izslēgšana no TP un apgalvošana, ka šis ar Liepnieku jau 3 mēnešus sāk ķīlēt jaunu partiju. Godīgi sakot, tas izskatās nevis pēc kāda iespītēšanas Andrim, bet gan pretēji - viņa ietekmes palielināšanu - nu jau izskatās, ka 2 partijās! Skaidrojums tāds - Liepnieks nav jau tas dumākas PRists Latvijā un lieliski pārzina metodes kā manipulēt ar sabiedrisko domu. Līdz ar to es pieļauju, ka visas šitās "pretAndra" lietas ir tikai viņa kārtējais pārdomātais gājiens, lai sagrābtu vēl vairāk varas valstī! Ok, šis ir tikai stiprs pieņēmums, bet nedrīkst izslēgt arī šādu iespēju. Līdz beidzot pēdējais ieteikums Domburam ko vajadzēja pajautāt Kalvītim, lai visa Latvija redzētu pirmās kolapses pazīmes - par KNAB. Un ko tieši? Par Bodes lietu! Kā tas nāk, ka Loskutovs izmeta šamo, tad Kalvītis atjaunoja, gribēja pat iedot piekļuvi valsts noslēpumam, ja nemaldos, utt. Pēc tam Loskutovs vēlreiz šamo izmeta un tad vairs nebija Kalvītim ko teikt, jo viss bija skaidrs - Bode bija normāls "stučītājs"! Tieši viņš tiesnešu kukuļošanas lietā bija tas, kurš nostučīja apsūdzētajām, ka KNABs bija izlicis noklausīšanās ierīces. Šo gan vajadzēja mūsu dārgajam premjeram pajautāt.. 

Johanson    13:06  |  25.10.2007.

Nu tā kā es domāju... Nevajadzēja piekrist tādam raidījuma variantam kā bija vakar. Vajadzēja aicināt ģenerālprokuroru, Loskutovu, Štokenbergu, un tad gan varētu parunāt gan par Loskutova atstādināšanas likumīgumu, gan par Štokenberga problēmām utt... Domāju, ka oponentiem būtu vairāk ko pateikt, kā Domburam, vismaz Maizītim par Loskutova atstādināšanas likumīgumu noteikti. Bet Kalvītis, kā jau rūdīts demagogs, izlocījās tik veiksmīgi, ka tiešām radās tāds iespaids, ka dzīvojam vis labākajā, bagātākajā un godīgākajā valstī ar vislabāko premjeru, kas vadījis valsti vienkārši ideāli, pieļaujot tikai kādas 2 nenozīmīgas kļūdas... Vērtējot Kalvīša un Dombura diskusiju, jāsaka, ka pagaidām 1:0 Kalvīša labā, bet tomēr domāju, ka nevienu vairs šīs Kalvīša pļāpas nepārliecina. To arī balsojums vakar parādīja. 1-20 ; 21-39 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: