Kandidāti par kratīšanām: ir saikne ar prezidenta vēlēšanām?

25.maijā valsti pāršalca informācija par virkni Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktu kratīšanu, ko dažādas skartās personas saistīja ar politisku motivāciju un gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām. Vakarā publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” studijā bija abi Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti, taču viņi paši kratīšanu saistību ar vēlēšanām noraidīja. Valdis Zatlers sacīja, ka viņa rīcībā nav nekādas informācijas, kas liecinātu, ka kratīšanas ir kaut kādā veidā saistītas ar prezidenta vēlēšanām. Viņš uzsvēra, ka vissvarīgākais ir, lai procesi notiktu tiesiski, bet šaubas nepauda. Uz jautājumu, vai notiekošais varētu būt saistīts ar prezidenta vēlēšanām, V.Zatlers atbildēja ar „domāju, ka nē”, bet Andris Bērziņš vēl kategoriskāk – ar „pilnīgi izslēdzu”. Viņš pauda cerību, ka kratīšanām ir pamats un ka lieta neturpināsies daudzus gadus kā iepriekšējā ar Aivaru Lembergu saistītā.

V.Zatlers arī pauda viedokli, ka viss viņa ceļš uz kandidāta statusu ir bijis ļoti atklāts un neko pārmest nevajadzētu, bet A.Bērziņš atklāja, ka viņam vienīgais jautājums A.Lembergam bija – vai spēlei nav dubultdibens, uz ko saņēmis noliedzošu atbildi.

Video: Valdis Zatlers un Andris Bērziņš par notikušo kratīšanu iespējamu saistību ar Valsts prezidenta vēlēšanu procesu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 25.05.2011.)