Vēlēšanas: vai Latvijas neatkarība ir apdraudēta?

10.Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo izvēle var izšķirt turpmāko Latvijas politiku un virzību daudzos jautājumos. Vēlēšanu priekšvakarā sešu pēc socioloģiskajām aptaujām populārāko partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem „Kas notiek Latvijā?” studijā raidījuma vadītājs prasīja redzējumu arī par to, vai nākamajā četrgadē un ilgākā periodā var būt apdraudēta Latvijas neatkarība un kādai jābūt politikai, lai to novērstu.

Tatjana Ždanoka („Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”) pauda uzskatu, ka neatkarība „nav apdraudēta nekādā ziņā”, un uzsvēra, ka mēs esam Eiropas Savienības (ES) locekļi. T.Ždanoka sacīja, ka mums ir jāskatās vairāk uz Austrumiem un varam būt tilts uz Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un citām valstīm.

Roberts Zīle („Visu Latvijai!” - „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) savukārt uzsvēra, ka Krievija savas intereses šajā reģionā nav pazaudējusi un būšana NATO un ES vien nav izšķiroša. Viņš skaidroja, kāpēc domā, ka „mēs nevaram justies droši”.

Ainārs Šlesers („Par Labu Latviju!”) apgalvoja, ka Latvijas politiskā neatkarība „ir neatgriezeniska”, bet apdraudēta ir ekonomiskā neatkarība. A.Šlesers uzsvēra, ka iznākšana no ekonomiskās atkarības būs galvenais valdības uzdevums.

Aivars Lembergs (Zaļo un Zemnieku savienība) kā galveno Latvijas problēmu un vienīgo draudu saskatīja demogrāfisko problēmu un pauda uzskatu, ka „pārējās mēs atrisināsim salīdzinoši vienkārši”.

Valdis Dombrovskis („Vienotība”) uzsvēra gan nepieciešamību turpināt mūsu integrāciju ES un NATO struktūrās, gan stiprināt enerģētisko neatkarību, taču par draudu neatkarībai nosauca arī „korumpētus politiķus”.

Bet Jānis Urbanovičs („Saskaņas centrs”) sacīja, ka ārēju draudu mums nav, bet iekšējās drošības briesmas ir divas – gan nabadzība, gan sabiedrības integrācija. J.Urbanovičs pauda viedokli – ja šeit dzīvos „saticīgi cilvēki”, tad ir iespējami panākumi arī ekonomikā un visur citur.

Video: Tatjana Ždanoka, Roberts Zīle, Ainārs Šlesers, Aivars Lembergs, Valdis Dombrovskis un Jānis Urbanovičs par to, vai var būt apdraudēta Latvijas neatkarība. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 01.10.2010.)