Agešins: īstenībā mūsu mērķis ir panākts

Pretrunīgi vērtētie grozījumi Kredītiestāžu likumā, kas varētu traucēt valstij sadalīt „Parex banku”, Saeimā tā arī nav pieņemti – Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēma grozījumus izskatīšanai Saeimā nevirzīt. 16.jūnija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” citi politiķi „Saskaņas centra” (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniekam Valērijam Agešinam jau norādīja, ka pēc komisijā radušās situācijas grozījumus Saeimas sēdē skatīt nevar, kas arī pierādījās nākamās dienas sēdes laikā. Taču SC arvien turpina aicināt grozījumus skatīt – lai gan publiskajās debatēs V.Agešins apgalvoja, ka apvienības mērķis īstenībā jau ir panākts. V.Agešins komisijā notiekošo nosauca par „komisijas vadības nekorektu rīcību”, jo „tā nevar būt”, ka visi priekšlikumi ir atbalstīti, ir nobalsots, bet likumprojektu nevirza. Citi kolēģi viņam iebilda, to skaitā Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība), kurš norādīja, ka atbildīgā komisija ir vienīgā, kas var virzīt likumprojektu, un šobrīd „vienkārši mums nav ko skatīt, nav par ko runāt”. Arī „LPP/LC” Saeimas frakcijas deputāte Karina Pētersone aizstāvēja komisijas priekšsēdētāju Gunti Bērziņu („Jaunais laiks”) kā ļoti demokrātisku un atvērtu. K.Pētersone iebilda V.Agešinam un skaidroja, kā komisija izgāja visu procedūru. Arī viņa gan izteica nožēlu par likumprojekta nevirzīšanos, jo komisija tajā ieguldīja ļoti lielu darbu. Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis kā prātīgāko risinājumu nosauca steidzamības atsaukšanu likumprojektam.

„Īstenībā mūsu mērķis ir panākts,” paziņoja V.Agešins, norādīdams, ka izdevies pievērst sabiedrības uzmanību problēmai un būtiski mazināt mahināciju risku ap iestādi. Taču, par spīti tam, SC tomēr turpina aicināt Saeimas frakcijas un komisiju grozījumus Kredītiestāžu likumā skatīt tuvākajā ārkārtas sēdē.

Video: Valērijs Agešins, Gundars Daudze, Ilma Čepāne, Karina Pētersone un Māris Kučinskis par Kredītiestāžu likuma grozījumiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 16.06.2010.)