Vai pēc atmodas un 4.maija esam nomodā?

4.maija gadskārtas pasākumu virkne šogad nesakrīt ar „Kas notiek Latvijā?” trešdienu kalendāru, tāpēc izpaliek divdesmitgadei veltīta diskusija, taču arī debašu aizvadīto gadu arhīvs šim notikumam dod ļoti daudz vielas pārdomām. Pirms pieciem gadiem, 15 gadus kopš Neatkarības deklarācijas pasludināšanas, „Kas notiek Latvijā?” studijā bija pulcēti pārdesmit atmodas laika, valsts, sabiedrības un dažādu nozaru līderi un autoritātes, lai vērtētu, kas ar tautu un valsti ir vai nav noticis kopš atmodas gadiem un kam jānotiek turpmāk. Daudzas jo daudzas domas ir pilnībā aktuālas arī šobrīd, un tās būtu vērts neaizmirst gan līdztekus svētku svinīgumam, gan krīzes nomāktībai.

Vai ir notikusi pilnvērtīga demokrātijas un pilsoniskā atmoda? Vai par savu valsti esam nomodā pastāvīgi? Vai latvieši tiek galā ar saviem kompleksiem? Kad beigsies mantiskā sadale un pārdale, un ko tas mainīs? Ciktāl esam katrs par sevi un ciktāl „mēs”? Kas būs nākamie ieceļotāji un kā vienot šeit dzīvojošos? Vai politiskā vara var strādāt labāk un vai to pietiekami spiež darīt tauta?
Dainis Īvāns, Ivars Godmanis, Māra Zālīte, Raimonds Bergmanis, Kaspars Upacieris, Baiba Rubesa un Juris Rubenis – par 4.maiju un Latviju.

Video: Vai pēc atmodas un 4.maija esam nomodā?