Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 25.10.2021.
 

RĪGA, APR 13, BNS - Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš pašlaik ir apcietinājumā, noraida masu medijos publiskoto informāciju par vienošanos ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP).

Aģentūras BNS rīcībā esošajā Lemberga paziņojumā viņš norāda, ka ne 1998.gadā, ne arī citā laikā ar LSDSP un Juri Bojāru nekādas vienošanās nav parakstījis.

"Es saprotu politiskos pārdzīvojumus, kādi maniem oponentiem rodas no minētā fakta, ja Lembergs nav parakstījis, tad tā vairs nav sensācija. Lembergs ne LSDSP, ne J. Bojāram, ne E. Baldzēnam, ne P. Salkazanovam nekādu naudu politisku lēmumu pieņemšanai nav devis," raksta Lembergs.

"Vienlaicīgi apliecinu, ka 1998.gadā un vēlākajos gados starp politiskajām organizācijām - "Latvijai un Ventspilij" un LSDSP sadarbība ir notikusi ar mērķi nepieļaut "Latvijas Valsts mežu" privatizāciju, kā arī valsts kontrolēto monopolu, kā "Latvenergo", "LDzC", "Lattelekom" un citu privatizāciju. Ja tas būtu izdarīts, varēja notikt būtisks elektrības, siltuma, dzelzceļa, sakaru pakalpojumu cenu pieaugums," viņš turpina.

"Manī rada izbrīnu, ka kādi satraucas, ka šī privatizācija nav notikusi, jo man ir jautājums, kāds kaitējums nodarīts Latvijas pilsoņiem, ka vēl tagad, izņemot "Latvijas Gāzi", visi lielākie valsts kontrolējamie monopoli nav privatizēti? Ka nav privatizēti "Latvijas Valsts meži?"", raksta Lembergs.

Lembergs norāda, ka politiskā organizācija "Latvijai un Ventspilij" ir parakstījusi trīs sadarbības līgumus, kas esot arī visiem publiski zināmi - "ja es pareizi atceros, 1998.gadā ar "Jauno partiju" un "Latvijas Ceļu" un 2006.gadā ar Zaļo un zemnieku savienību", atklāj Lembergs.

Jau vēstīts, ka raidījumā "Kas notiek Latvijā?" trešdien žurnālists Jānis Domburs publiskoja konfidenciālu dokumentu "Vienošanos par savstarpēju sadarbību", kas noslēgta starp politisku partiju un ekonomisku grupējumu. Prokuratūra jau lūgusi informāciju Domburam par viņa rīcībā esošo informāciju.

Kaut publiskotajā dokumentā naudas summas, datumi un abu pušu personības ir aizkrāsotas, no satura var noprast, ka tas noslēgts deviņdesmito gadu beigās 7.Saeimas laikā.

Tā laika sociāldemokrātu līderis Juris Bojārs atzinis, ka vienošanās slēgta starp LSDSP un Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Bijušie sociāldemokrātu līderi norādījuši, ka līguma saturs atbilst partijas programmai un neko sliktu viņi nesaskata arī dokumenta slepenībā, jo "vēsās attiecības ar Tautas partiju nebija noslēpums".

Dokuments ietver vienošanos starp pusēm par finansējumu, masu informācijas līdzekļu kontroli un saistībām lēmumu pieņemšanas un ekonomisko aktivitāšu jomā, kā arī savstarpējas konsultācijas par dažādiem jautājumiem, tai skaitā valdības sastāvu un privatizācijas procesu. Norādīts, ka politiķiem, kas slēguši līgumu, jāvērš sava darbība uz Tautas partijas politikas atmaskošanu.

Bojārs paudis, ka Baldzēns ir viens no "Lemberga stipendiātiem" un arī Pēteris Salkazanovs ir ticis atalgots. Baldzēns to noliedzis, un abi apvainotie gatavojas vērsties tiesā pret Bojāru.Komentāri:     

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: